Downgrade win7 pro -> XP (DELL VOSTRO)


(Bor1904) #1

Witam,

Chodzi o laptopa DELL vostro 1015, który dostałem do przywrócenia ustawień fabrycznych.

Problem w tym że nie mogę znaleźć żadnej płytki , nie ma partycji recovery w tym modelu, zainstalowany był XP, a naklejka z tyłu jest od win7 pro OA.

Jak dobrze pamiętam po zakupie lapka był robiony jakiś downgrade lub przy instalacji był wybór systemu (też na zasadzie ala downgrade)

--

Postanowiłem wyciągnąć klucz z XP, sformatować partycje i zainstalować goły system + sterowniki ze strony producenta. Wszystko poszło sprawnie do momentu aktywacji tego XP - NIEPOPRAWNY KLUCZ PRODUKTU. Próbowałem wklepać też ten z naklejki Win7 pro ale oczywiście ten sam efekt.

Jestem po rozmowie z konsultantem microsoftu (oznajmiłem że mam klucz na którym wcześniej pracował ten XP i na naklejce klucz od win7 pro :confused: ) i człowiek chyba bardzo niekumaty. Powiedział że jedyne co moge zrobić to od sprzedawcy otrzymać nośnik z odpowiednim systemem, a oni nic nie mogą zrobić. Przy pytaniu o downgrade po chwili ciszy otrzymałem odp "yyy nie można, trzeba otrzymać system od sprzedawcy".

Jakie dalsze kroki podjąć ?

z góry dziekuję

pozdrawiam


(niezDarek) #2

masz klucz i licencję na windows7 wpisz swój klucz z naklejki,

opcja downgrade do XP z tego co wiem nie jest już możliwa


(Bor1904) #3

co mi da wpisanie klucza od 7 do XP ? raczej nic

ew właśnie czy w każdej chwili mogę zrobić downgrade mając oryg win7 pro ??


(Abecikxp) #4

Było zrobić kopie plików aktywacji wpa.dbl chyba :smiley:


(binet-xp) #5

Downgrade jak najbardziej jest możliwy, robiłem to na wszystkich kompach w firmie które w ostatnim czasie kupowaliśmy.

Warunek jest taki:

  • Licencja na Windows 7 w wersji Professional

(niezDarek) #6

sorki, zapomniałem dopisać dla jasności że właśnie jako że nie ma już opcji downgrade to musisz zainstalować Windows 7


(Bor1904) #7

witam,

z powodu bezsenności postanowiłem wyrzucic XP i zainstalować 7 tylko po to by przekonać sie czy bedzie działać - niestety spotkało mnie niemiłe zaskoczenie - wpisując kod z naklejki pod lapkiem instalacja się finalizuje ale aktywacja wyrzuca błąd :confused:

(użyłem nośnika 7 z MSDNAA)

tego już nie rozumiem … został zakupiony laptop z licencją i teraz nie można tego aktywować ? :confused:

czy moge się z tym zwrócić do m$ ? albo do DELLa ?

pozdrawiam


(rgabrysiak) #8

Nie dziwię się że kod z laptopa nie pasuje. O ile dobrze pamiętam wersje Windows 7 z MSDN AA mają swoją pulę kluczy, wersje OEM/BOX swoje.

Aby wszystko zadziałało musisz mieć nośnik instalacyjny zgodny z twoją licencją.

Możesz także spróbować aktywacji przez telefon, może zadziała.


(Maciek25 1977) #9

skąd masz takie informacje?

Opcja downgrade jak najbardziej jest możliwa (przynajmniej jeszcze wczoraj była). Aby zrobic downgrade potrzebna jest ci oryginalna płyta z XP Prof. OEM, ewentualnie kopia 1:1, oryginalny klucz XP Prof. z jakiejś wersji OEM (obojętnie jaki, byleby był oryginalny) i klucz Windowsa 7. Downgrade przechodzi bez problemu. Poza tym, tak na marginesie - JEŚLI CHOĆ RAZ AKTYWUJEMY W TEN SPOSÓB WINDOWSA XP, TZN W RAMACH DOWNGRADE’U, WTEDY TRACIMY LICENCJĘ NA SIÓDEMKĘ (Informacja od konsultanta Microsoft)

Dodane 21.02.2012 (Wt) 22:50

Przynajmniej edycja Professional aktywuje się po zainstalowaniu jej z nośnika MSDN AA i wpisaniu klucza z naklejki (sprawdzone)


(Piotrkijak) #10

bor1904 , nie rozumiem po co chcesz cofać się do XP. Po mojemu rezygnacja z licencji na 7 to jest totalna głupota, bo mało tego, że 7 jest szybszym i lepszym systemem, to jeszcze do tego producenci laptopów nie wspierają już XP, tak więc z pewnością będziesz miał problem ze sterownikami. Kolejnym minusem jest fakt, że po mału wycofywane są aktualizacje dla tego systemu, przez co korzsytanie z niego stanie się niebezpieczne i do tego to już kwestia czasy jak programiści przestaną tworzyć programy pod ten system. Zrobisz jak uważasz, ale radzę Ci dać szansę temu systemowi i załatwić sobie kopię płytki z 7 Prof OEM, zainstalować na swój klucz i aktywować telefonicznie. Zapewniam Cię, że czysty system będzie tak śmigać, że ciężko będzie Ci uwierzyć, ze to ten sam system. Jeżeli chcesz zrezygnować z 7 dlatego, że wolno działa, zapewniam Cię, że to wina oprogramowania od producenta, bo właśnie dell wrzuca mnóstwo do niczego niepotrzebnych programów, które masakrycznie spowalniają system i właśnie najprostszym rozwiązaniem jest wykonanie czystej instalacji, ponieważ niestety samo usunięcie oprogramowania nie zawsze wystarcza i o wiele łatwiej jest zainstalowac od nowa system z czystej płytki OEM, niż usunięcie z preinstalowanego systemu zbędnego softu i doprowadzenie go do porządku żeby w miarę sprawnie działał.


(Maciek25 1977) #11

Piotr92 tam juz chyba nie ma zbyt wielkiego wyboru, bo wg słow autora downgrade był już wcześniej zrobiony, więc licencja na 7 przepadła


(niezDarek) #12

Bubu ,

http://www.dobreprogramy.pl/Zasady-down … 10833.html później wydłużono ten okres do 18 miesięcy


(Maciek25 1977) #13

niezDarek , wg tej informacji faktycznie wychodziłoby na to że downgrade nie jest już mozliwy, jednak jak już mówiłem wykonywałem taki downgrade pod koniec 2011 roku, na pocz. 2012 roku i przedwczoraj, więc albo informacja podana przez Ciebie nie jest aktualna albo Microsoft nie przestrzega tego terminu tak rygorystycznie.