Downgrade win7 pro -> XP (DELL VOSTRO)

Witam,

Chodzi o laptopa DELL vostro 1015, który dostałem do przywrócenia ustawień fabrycznych.

Problem w tym że nie mogę znaleźć żadnej płytki , nie ma partycji recovery w tym modelu, zainstalowany był XP, a naklejka z tyłu jest od win7 pro OA.

Jak dobrze pamiętam po zakupie lapka był robiony jakiś downgrade lub przy instalacji był wybór systemu (też na zasadzie ala downgrade)

Postanowiłem wyciągnąć klucz z XP, sformatować partycje i zainstalować goły system + sterowniki ze strony producenta. Wszystko poszło sprawnie do momentu aktywacji tego XP - NIEPOPRAWNY KLUCZ PRODUKTU. Próbowałem wklepać też ten z naklejki Win7 pro ale oczywiście ten sam efekt.

Jestem po rozmowie z konsultantem microsoftu (oznajmiłem że mam klucz na którym wcześniej pracował ten XP i na naklejce klucz od win7 pro :confused: ) i człowiek chyba bardzo niekumaty. Powiedział że jedyne co moge zrobić to od sprzedawcy otrzymać nośnik z odpowiednim systemem, a oni nic nie mogą zrobić. Przy pytaniu o downgrade po chwili ciszy otrzymałem odp “yyy nie można, trzeba otrzymać system od sprzedawcy”.

Jakie dalsze kroki podjąć ?

z góry dziekuję

pozdrawiam

masz klucz i licencję na windows7 wpisz swój klucz z naklejki,

opcja downgrade do XP z tego co wiem nie jest już możliwa

co mi da wpisanie klucza od 7 do XP ? raczej nic

ew właśnie czy w każdej chwili mogę zrobić downgrade mając oryg win7 pro ??

Było zrobić kopie plików aktywacji wpa.dbl chyba :smiley:

Downgrade jak najbardziej jest możliwy, robiłem to na wszystkich kompach w firmie które w ostatnim czasie kupowaliśmy.

Warunek jest taki:

  • Licencja na Windows 7 w wersji Professional

sorki, zapomniałem dopisać dla jasności że właśnie jako że nie ma już opcji downgrade to musisz zainstalować Windows 7

witam,

z powodu bezsenności postanowiłem wyrzucic XP i zainstalować 7 tylko po to by przekonać sie czy bedzie działać - niestety spotkało mnie niemiłe zaskoczenie - wpisując kod z naklejki pod lapkiem instalacja się finalizuje ale aktywacja wyrzuca błąd :confused:

(użyłem nośnika 7 z MSDNAA)

tego już nie rozumiem … został zakupiony laptop z licencją i teraz nie można tego aktywować ? :confused:

czy moge się z tym zwrócić do m$ ? albo do DELLa ?

pozdrawiam

Nie dziwię się że kod z laptopa nie pasuje. O ile dobrze pamiętam wersje Windows 7 z MSDN AA mają swoją pulę kluczy, wersje OEM/BOX swoje.

Aby wszystko zadziałało musisz mieć nośnik instalacyjny zgodny z twoją licencją.

Możesz także spróbować aktywacji przez telefon, może zadziała.

skąd masz takie informacje?

Opcja downgrade jak najbardziej jest możliwa (przynajmniej jeszcze wczoraj była). Aby zrobic downgrade potrzebna jest ci oryginalna płyta z XP Prof. OEM, ewentualnie kopia 1:1, oryginalny klucz XP Prof. z jakiejś wersji OEM (obojętnie jaki, byleby był oryginalny) i klucz Windowsa 7. Downgrade przechodzi bez problemu. Poza tym, tak na marginesie - JEŚLI CHOĆ RAZ AKTYWUJEMY W TEN SPOSÓB WINDOWSA XP, TZN W RAMACH DOWNGRADE’U, WTEDY TRACIMY LICENCJĘ NA SIÓDEMKĘ (Informacja od konsultanta Microsoft)

Dodane 21.02.2012 (Wt) 22:50

Przynajmniej edycja Professional aktywuje się po zainstalowaniu jej z nośnika MSDN AA i wpisaniu klucza z naklejki (sprawdzone)

bor1904 , nie rozumiem po co chcesz cofać się do XP. Po mojemu rezygnacja z licencji na 7 to jest totalna głupota, bo mało tego, że 7 jest szybszym i lepszym systemem, to jeszcze do tego producenci laptopów nie wspierają już XP, tak więc z pewnością będziesz miał problem ze sterownikami. Kolejnym minusem jest fakt, że po mału wycofywane są aktualizacje dla tego systemu, przez co korzsytanie z niego stanie się niebezpieczne i do tego to już kwestia czasy jak programiści przestaną tworzyć programy pod ten system. Zrobisz jak uważasz, ale radzę Ci dać szansę temu systemowi i załatwić sobie kopię płytki z 7 Prof OEM, zainstalować na swój klucz i aktywować telefonicznie. Zapewniam Cię, że czysty system będzie tak śmigać, że ciężko będzie Ci uwierzyć, ze to ten sam system. Jeżeli chcesz zrezygnować z 7 dlatego, że wolno działa, zapewniam Cię, że to wina oprogramowania od producenta, bo właśnie dell wrzuca mnóstwo do niczego niepotrzebnych programów, które masakrycznie spowalniają system i właśnie najprostszym rozwiązaniem jest wykonanie czystej instalacji, ponieważ niestety samo usunięcie oprogramowania nie zawsze wystarcza i o wiele łatwiej jest zainstalowac od nowa system z czystej płytki OEM, niż usunięcie z preinstalowanego systemu zbędnego softu i doprowadzenie go do porządku żeby w miarę sprawnie działał.

Piotr92 tam juz chyba nie ma zbyt wielkiego wyboru, bo wg słow autora downgrade był już wcześniej zrobiony, więc licencja na 7 przepadła

Bubu ,

http://www.dobreprogramy.pl/Zasady-down … 10833.html później wydłużono ten okres do 18 miesięcy

niezDarek , wg tej informacji faktycznie wychodziłoby na to że downgrade nie jest już mozliwy, jednak jak już mówiłem wykonywałem taki downgrade pod koniec 2011 roku, na pocz. 2012 roku i przedwczoraj, więc albo informacja podana przez Ciebie nie jest aktualna albo Microsoft nie przestrzega tego terminu tak rygorystycznie.