Downgrade Windows 10 z 1803 do 1709. Czarny ekran i kursor

Czy ktoś z was orientuje się czy przywrócenie Windowsa 10 do wersji 1709 zachowuje pliki użytkownika? Chodzi o problem który występuje na komputerze po aktualizacji do 1803 a który objawia się czarnym ekranem i kursorem po zalogowaniu się. Windows po którymś resecie, albo oczekiwaniu (nie raz jest to godzina albo więcej) uruchomi się. Nie pomogła aktualizacja syerowników, problem z ULPS nie dotyczy tego komputera ze względu na kartę vga Intel.
Z góry dziękuję za pomoc.

1803? 1709? Przecież już 1809 od wczoraj jest.

A dane się zachowują. Ale na Twoim miejscu bym zrobił kopię.

1 polubienie

Potem możesz zobaczyć czy nagle możne naprawili w 1809.

Ok umknęła mi premiera 1809, spróbuję w takim razie zrobić upgrade i zobaczę.

1 polubienie

Tylko wtedy już będzie trudniej wrócić do 1709, raczej będzie trzeba na czysto instalować :confused:.

1 polubienie

Ja osobiście wracałem z 1809 do 1803, bo mi się sam ściemniał ekran po każdym reboocie.

1 polubienie

Mnie denerwuje “cicha” aktualizacja sterownika Realtek do wersji R2.82, gdzie nie mogę uruchomić jego panelu i aktywować opcje, by mój przedni panel działał.

Niesety aktualizacja do 1809 nie pomogła. Po zalogowaniu znów tylko czarny ekran i kursor myszy. Po restarcie komputera ruszył jak należy.Ktoś ma jakiś pomysł?

Jak masz swoją kopię danych to może zrób odświeżanie partycji C:\ z Windows 10 zachowując tylko pliki z katalogów moje dokumenty / grafiki / wideo / pobrane - innych partycji nie czyść (?).

Opcjonalnie, bez zachowania czegokolwiek (może brakować sterowników do nietypowych urządzeń) - ale jak ci ta opcja usunie ważny plik / konfiguracje programu, to nie pomogę jej wyciągać programem do odzyskiwania plików.

Do 1709 raczej już nie cofniesz bezpośrednio. Raczej by trzeba ją na świeżo instalować.

No i tyle w temacie 1809 http://next.gazeta.pl/next/7,151243,24007341.html

Na szczęście plików nie utracillłem alep pewnie skończy się na formacie i nowej instalacji.

Czy ktoś wie kiedy zostanie znowu wznowiony update z 18.03 na 18.09

Raczej nikt nie wie.