Downgrade z Business do Home

Witajcie.

Przez pomyłkę zainstalowałem w piątek Vista Business z płyty kolegi, sęk w tym, że mam licencję na Home Premium. Wszystko już działa, sterowniki urządzeń oraz dodatkowe oprogramowanie.

Dziś przy próbie aktywacji systemu wyskoczył komunikat, że klucz użyty do instalacji jest nieprawidłowy.

Czy jest jakaś możliwość, by z istniejącej instalacji Vista Business zrobić wersję Home?

I kardynalne pytanie: dlaczego instalator zrobił mnie grubo w balona pozwalając na użycie klucza Home do Business? :confused:

Niestety ale musisz przeinstalować system na nowo.

Albo zgraj najważniejsze dane, np. profil użytkownika (C:\Użytkownicy): odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html Zainstaluj system normalnie zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html (opcja instalacji Niestandardowej w instalatorze, a nie Uaktualnienie, chodzi o ekran na zdjęciu: %5C/gallery/image_page.php?image_id=4803). Następnie przywróć swój profil i resztę danych z zewnątrz (w taki sam sposób w jaki zgrywałeś dane, np. przez Windows PE, Ubuntu albo Paragona). Sterowniki zapewne już masz.