Downgrade z Visty do XP - jak to zrobić legalnie?

Witam,

Chcę kupić sobie laptopa, ale taki jakiego sobie wypatrzyłem, ma jako system jakąś Vistę… a ja Visty nie chcę z wielu względów. Pytania są takie:

Czy mogę BEZPŁATNIE i CAŁKOWICIE LEGALNIE zainstalować sobie na laptopie system starszy, czyli XP?

Czy instalacja XP musi odbyć się z oryginalnej płytki, która podobnie jak instalka Visty też jest moją własnością?

Mamy 4 Visty: Basic, Premium, Bizness i Ultimate. Która wersja upoważnia mnie do darmowego powrotu na XPHome lub XPPro?

Naklejka oryginalności pozostałaby bez zmian dla systemu Vista nowszego, a chodziłby starszy XP. Być może kiedyś życie wymusi korzystanie z Visty i wtedy system bym już miał…

Dzięki za rzeczowe odpowiedzi

Pozdrawiam

nie ma za dramo…musisz kupic system

I na tym wstępie, uprzedzam Cię, że możesz mieć problem ze sprzętem takim na XPku :slight_smile:

Laptop ma dedyka na Vistę, więc istnieje prawdopodobieństwo, że nie będziesz miał sterów pod XPka ;]

Jesli zakupisz dodatkową licencję na XPka to tak :stuck_out_tongue:

tak :slight_smile:

Nie ma powrotów xD

Płacisz w cenie lapka za vistę, chcesz xpka, musisz go kupić :slight_smile:

Czy aby na pewno jest tak jak napisał Aero???

Nie poruszałbym tematu, gdyby nie obiło mi się o uszy, że można coś takiego zrobić… a słyszałem o tym w dobrym sklepie komputerowym.

Pozdrawiam

I pamiętaj.

Skoro masz dedykowaną vistę na lapka, to chyba nawet na chłopski rozum się zastanowić trzeba, że coś może nie działać ze starszym systemem :!:

Może tak, zanim ktoś się wypowie sprawdzi u źródła ??

http://www.microsoft.com/poland/licencje/downgrade.mspx

Tak więc, nie jest to to końca jednoznaczne, co niektórzy piszą.

Proponuję skontaktować się z MS i zadać to pytanie. Oni, mimo wszystko, powinni wiedzieć najlepiej, jak to jest

aero ma 100% racji :slight_smile:

Złączono Posta : 11.09.2007 (Wto) 20:41

nic o viscie ;p

Zanim założyłem temat, to byłem na stronie, do której linka podał Monczkin. Odpowiedzi jednoznacznej nie znalazłem, bo oni piszą przecież tylko o XP. …a dzwonić to jeszcze nie dzwoniłem :wink: Może się skuszę

Pozdrawiam

wystarczy sprawdzić na stornie producenta czy sa tez stery na dany model pod xp

w umowie licencyjnej pisze coś takiego

Chociaż nie wiem czy stosuje sie to do licencji OEM.

pomijając kwestię sterowników, licencja OEM visty business oraz ultimate zezwala na downgrade do xp pro lub tablet (tylko xp pro lub xp tablet jak dopisał właśnie dodd ) - oczywiście instalowany z oryginalnego nośnika + aktywacja telefoniczna w M$

licencja innych wersji oem oraz licencja każdej wersji box visty nie zezwala na downgrade

Sorry, że się wtrącam, ale wiele osób w tym wątku teoretyzuje czy na tym laptopie pójdzie mu Windows XP czy nie. Ale tego nie można stwierdzić, bo nie wiemy jaki to laptop. I tu pytanie podstawowe do Majkel7979:

Podaj dokładny symbol tego laptopa to sprawdzimy czy są sterowniki pod Ikspeka.

PS

Ostatnio zmieniałem systemy w kilku laptopach na XP i nie było większych problemów. Zgadzam się z przedmówcami, że są firmy czy modele, które są dedykowane dla Visty i o XP można pomarzyć.

Witam ponownie,

ten laptop to MAXDATA Eco 4700 IW http://www.komputronik.pl/Notebooki/Max … ,id,39698/

Pozdro

“majkel7979” nie jakąś tam Vistę ale najnowszy system operacyjny firmy Microsoft a niebawem będzie jeszcze nowszy a ty chcesz z niejasnych powodów wracać do epoki kamienia łupanego! walnij się w głowę kolego! chyba że wysyłasz w kosmos rakiety wtedy zgadzam się jest potrzebne bardzo sprawdzone oprogramowanie.

Ps.Stary już jestem i powiem tylko cieniasy boją się nowości,sam mam Vistę i jestem bardzo zadowolony XP to straszny prymityw.

Tutaj masz sterowniki do swojego laptopa pod Windows XP

Cze

majkel7979 >> o co Ci chodzi? Po co zamieszczasz cudze wypowiedzi? Przecież to się nawet nie tyczy tematu!

Przepraszam na wstepie za brak polskich znakow, ale pisze to z niemieckiego kompa… a oni maja tu ciut inaczej :wink:

I za poprzedniego posta, cos pomylilem.

Pare slow do Kolegi/Pana operator99:

  • zachwalasz Viste jakby to byl jeden z 7 cudow swiata

  • niejasne powody = brak oprogramowania pod Viste (specjalistycyne programy budowlane)

  • jezeli chce wracac do epoki kamienia lupanego, to jest to moj swiadomy wybor

  • walic w glowe to sam sie kolego mozesz

  • w kosmos nie lece ani niczego tam nie wysylam, a sprawdzony i niezawodny system na kompie, to cos na czym bardzo mi zalezy, system ma mi sluzyc do pracy, a nie do ogladania i zachwycania sie nim…a opinie o V sa podzielone…ciagle komunikaty ze tego nie wolno, tamtego nie mozesz itp itd…system ma dzialac i juz

  • a skoro jestes stary, to powinienes miec tez szacunek do mlodszych i nie wyzywac mnie od cieniasow

  • nie napisales nawet 1 slowa o moim problemie, czyli o downgrade z WV do WXP

disable…

Dzieki za linka do sterownikow :wink: Sam bym pewnie tez gdzies znalazl :slight_smile: Mamy teraz pewnosc, ze na XP tez kompik pojdzie

Pozdrawiam

tak.

tylko po co?

ja używam visty ze specjalistycznymi programami do obliczeń budowlano-inżynierskich od prawie pół roku (najpierw 64bit, teraz niestety downgrade do 32bit - brakowało sterowników do myszki i do karty tv :wink: ) i wszystko mi działa.

począwszy od obliczeń, a skończywszy na kreśleniu.

i jeszcze ładnie wygląda :wink:

Witam ponownie,

Częściowo sam sobie odpowiedziałem na zadane przeze mnie pytanie.

A tutaj link:

http://www.microsoft.com/poland/msp/rec … la_xp.mspx

Wynika stąd, że kupując Vistę Biznes lub Ultimate można przejść na XP nie tracąc licencji na Vistę. Problemem jest tylko zdobycie w 100% legalnego nośnika XP.

Ale pozostaje jeszcze kwestia downgrade w wersjach HOME…

Może jeszcze gdzieś znajdę

Pozdrawiam