Downgrade z Win 8.1 Pro do Win7 - nieprawidłowe klucz po instalacji w trybie legacy

Miałem windows 8.1 pierwotnie na nowym komputerze. Postanowiłem to obniżyć do Windows 7. Więc pierwsze co zrobiłem, to zczytałem klucz programem “RWEverything” w zakładce ACPI->MSDN. Po czym mając problemy z rozruchem płytki z Windows 7, zmieniłem ustawienia bootowania na Legacy i wyczyściłem wszystkie partycje (łącznie z recovery, jakieś pgr image, diag, esp, mbs) - krótko mówiąc wszystko. Podzieliłem na dwie partycje i na jednej z nich zainstalowałem Win7 Pro (wciąż w trybie legacy). Po instalacji jednak piszę, że podany klucz jest nieprawidłowy.

 

No więc chciałem spróbować zmienić tryb z powrotem na UEFI, ale… tak jakby nie widzi po tym dysku w BIOSie… nie bootuje nawet z płytki, jest komunikat "No boot devices […]

Sata0 installed

sata1 —

sata 2 installed

sata 3—"

Co i tak jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Mam tylko jeden dysk.

Klucz od Windowsa 8.1 nigdy nie będzie pasował do Windowsa 7 a nawet do Windowsa 8 :) 

Na jakiej podstawie sądziłeś, że downgrade z Windows 8.1 jest możliwy ? Bo jeśli nie masz klucza do Windows 7 to nic nie zrobisz. 

 

Wystarczy że wrzucisz płytkę instalacyjną z Windows 8.1, to instalka ci pójdzie a klucz pobierze z UEFI. Jeśli chcesz zainstalować Siódemkę to musisz w UEFI wyłączyć Secure Boot.

http://siedem.it/porady/jak-przeprowadzic-downgrade-windows-8-pro-windows-7-pro

żeby to wykonać musisz mieć na komputerze Win8 w wersji Pro oraz do twojego sprzętu muszą być dostępne sterowniki pod Win7

“Licencja Windows 8 Pro pozwala nam na zainstalowanie poprzedniej wersji systemu, czyli Windows 7.”

Przepraszam , pomyliłem się i nieświadomie wprowadziłem w błąd.

 

http://www.microsoft.com/OEM/pl/licensing/sblicensing/Pages/downgrade_rights.aspx#fbid=UCz02IhW9dO

Problem rozwiązany. Zadzwoniłem bezpośrednio do producenta i wyślą aktywowaną kopię win7, ale moim skromnym zdaniem, to powinno być dołączane w momencie kupna.  ](*,)

Powinno ale nie jest bo po co ponosić koszty jak nie każdy z tego skorzysta