Downgrade z Windows 8.1 do Windows 7

Witam . Otóż chciałbym zrobić downgrade mojego laptopa (lenovo g505) z Windows 8.1 na windows 7. I mam takie pytanie : czy taka operacja jest możliwa? Chce zmienić system główne ze względu na problemy z internetem które są nie do zniesienia (problemy z dns). 

 

Edit: Ewentualnie może być jeszcze downgrade do windows 8. Tylko jak to zrobić ?

Jeśli producent nie dostarczył Ci z laptopem płytki Recovery z Windows 7, to sugeruję, żebyś sam z tym nie walczył (mam na myśli downgrade do Win 7), tylko dał to fachowcowi do zrobienia.

Downgrade przysługuje tylko dla wersji Pro. Więc w Twoim przypadku lipa.

Jeśli masz klucz Windowsa 7, to ściągnij z sieci W7, wpisz swój klucz i tyle. Ale to też wiąże się z utratą danych.

a moge wsadzić płytkę do napędu i z kluczem zainstalować ?

Nie możesz w żadnym wypadku wykonać downgrade’u systemu po zaakceptowaniu warunków licencyjnych EULA (End User License Agreement). Warunki te musiały zostać zaakceptowane przy pierwszym uruchomieniu laptopa. Wszystkie próby zainstalowania Windows 7 albo Windows 8 bez posiadania oddzielnej licencji na ten system są praktykami nielegalnymi. W przypadku chęci wykonania takiego downgrade’u musisz skontaktować się bezpośrednio z pomocą techniczną Lenovo. Nie możesz użyć klucz licencyjnego z Windows 8 do instalacji Windows 7. 

 

W twoim jednak wypadku możesz mieć furtkę. Według informacji na jakie natrafiłem. Ten laptop przychodzi fabrycznie z systemem Windows 8. Jeżeli tak było również w twoim wypadku to możesz użyć opcji odświeżenia systemu. System powinien przywrócić się do Windowsa 8 z aktualnie zainstalowanego Windows 8.1. Jednak tylko w sytuacji, gdy fabrycznie był tam czysty Windows 8 i został zaktualizowany do Windows 8.1. Wszystkie dane na komputerze zostaną usunięte. Musisz również po takiej czynności uważać na automatyczne aktualizacje, bo inaczej twój komputer znów zainstaluje Windows 8.1.

czyli rozumiem że mam użyć przycisku “one recovery key” ? ten obok włącznika laptopa. I tak , od razu miałem wbudowanego windowsa 8.

 

Edit : dobrze , już wiem o co chodzi , tylko jeszcze jedno pytanko. Gdzie mogę zobaczyć jaki mam klucz do windowsa w razie wypadku ? Bo ,nie otrzymałem płytki z tym windowsem, a lepiej się jakoś zabezpieczyć przed wypadkiem.

Teoretycznie możesz użyć jakiegoś programu do ukazania klucza Windows, jednak nie jest to potrzebne ani wymagane, ponieważ od Windows 8 wzwyż klucz licencyjny jest zapisany w pamięci BIOSu. System sam go rozpozna, użyje i aktywuje system. 

Dobrze , już mam zainstalowanego Windowsa 8. Odhaczyłem coś o aktualizacjach systemu, także Windows sam się nie zaktualizuję. Ogromne dziękuję za wszelką pomoc. Temat do zamknięcia.