Downgrade z Windows 8.1 do Windows 7

(Imki12221) #1

Witam . Otóż chciałbym zrobić downgrade mojego laptopa (lenovo g505) z Windows 8.1 na windows 7. I mam takie pytanie : czy taka operacja jest możliwa? Chce zmienić system główne ze względu na problemy z internetem które są nie do zniesienia (problemy z dns). 

Edit: Ewentualnie może być jeszcze downgrade do windows 8. Tylko jak to zrobić ?

(Pablo_Wawa) #2

Jeśli producent nie dostarczył Ci z laptopem płytki Recovery z Windows 7, to sugeruję, żebyś sam z tym nie walczył (mam na myśli downgrade do Win 7), tylko dał to fachowcowi do zrobienia.

(S3BA_) #3

Downgrade przysługuje tylko dla wersji Pro. Więc w Twoim przypadku lipa.

Jeśli masz klucz Windowsa 7, to ściągnij z sieci W7, wpisz swój klucz i tyle. Ale to też wiąże się z utratą danych.

(Imki12221) #5

a moge wsadzić płytkę do napędu i z kluczem zainstalować ?

(Xemidra) #6

Nie możesz w żadnym wypadku wykonać downgrade'u systemu po zaakceptowaniu warunków licencyjnych EULA (End User License Agreement). Warunki te musiały zostać zaakceptowane przy pierwszym uruchomieniu laptopa. Wszystkie próby zainstalowania Windows 7 albo Windows 8 bez posiadania oddzielnej licencji na ten system są praktykami nielegalnymi. W przypadku chęci wykonania takiego downgrade'u musisz skontaktować się bezpośrednio z pomocą techniczną Lenovo. Nie możesz użyć klucz licencyjnego z Windows 8 do instalacji Windows 7. 

W twoim jednak wypadku możesz mieć furtkę. Według informacji na jakie natrafiłem. Ten laptop przychodzi fabrycznie z systemem Windows 8. Jeżeli tak było również w twoim wypadku to możesz użyć opcji odświeżenia systemu. System powinien przywrócić się do Windowsa 8 z aktualnie zainstalowanego Windows 8.1. Jednak tylko w sytuacji, gdy fabrycznie był tam czysty Windows 8 i został zaktualizowany do Windows 8.1. Wszystkie dane na komputerze zostaną usunięte. Musisz również po takiej czynności uważać na automatyczne aktualizacje, bo inaczej twój komputer znów zainstaluje Windows 8.1.

(Imki12221) #7

czyli rozumiem że mam użyć przycisku "one recovery key" ? ten obok włącznika laptopa. I tak , od razu miałem wbudowanego windowsa 8.

Edit : dobrze , już wiem o co chodzi , tylko jeszcze jedno pytanko. Gdzie mogę zobaczyć jaki mam klucz do windowsa w razie wypadku ? Bo ,nie otrzymałem płytki z tym windowsem, a lepiej się jakoś zabezpieczyć przed wypadkiem.

(Xemidra) #8

Teoretycznie możesz użyć jakiegoś programu do ukazania klucza Windows, jednak nie jest to potrzebne ani wymagane, ponieważ od Windows 8 wzwyż klucz licencyjny jest zapisany w pamięci BIOSu. System sam go rozpozna, użyje i aktywuje system. 

(Imki12221) #9

Dobrze , już mam zainstalowanego Windowsa 8. Odhaczyłem coś o aktualizacjach systemu, także Windows sam się nie zaktualizuję. Ogromne dziękuję za wszelką pomoc. Temat do zamknięcia.