Download filmów z vod.pl - jak dzisiaj?

słynne skryptozakładki (np. dla firefox) z miniskrypt.blogspot.com już niestety nie pozwalają na download (darmowych) filmów z vod.pl, zapewne dlatego (?), że całość portalu jest już na https.

A może ktoś jednak zna metodę na ściąganie video/filmów z vod.pl? Czy już pozamiatane…

Video Downloader Professional dla Google Chrome

Video Download Helper dla Google Chrome

Video Downloader Professional dla Mozilla Firefox.

Video Downloader Helper dla Mozilla Firefox.

Free Download Manager - integruje się z przeglądarkami

czy zanim odpowiedziałeś - sprawdziłeś chociaż jedno z w/w trzech rozszerzeń dla ff? czy tylko tak sobie popisujesz…

tych używam do pobierania plików wideo z serwisów np YT
http://pl.ccm.net/forum/affich-14682-jak-pobrac-film-z-vod-tvp-pl

@rjakrower: włącz myślenie: jaki jest tytuł tematu? tytuł tematu mówi o VOD.PL . Ani słowa o żadnym yt. Ani o innym %$#@ portalu. Oprocz VOD.PL. Zrozumiałeś to? VOD.PL !!!

@covo po co co caps lock , sprawdzłęm wtyczkę której nazwę ci podałem pobiera filmy z vod.pl , po dalsze instrukcje odsyłam : https://www.google.pl/

a czy ty rozumiesz ?

Sam jestem zainteresowany pobieraniem z vod, ale nawet z helperem nie da się pobrać obecnie filmów w formacie dash.

Możesz to udowodnić i podać sposób, żeby ten dodatek pobierał? Posługiwanie się pojęciem “wtyczka” w tym przypadku jest przesadą.
Sprawdzałeś w necie, że dodatek pobiera z vod?

ten plugin to : Video Downloader Helper Firefox 51.0.1 (64 bity) tytułu nie powiem bo tylko sprawdzałem na jakimkolwiek plikui

VDH pobiera, ale setki plików po kilkadziesiąt i kilkaset KB.

Trzeba było na jakimś konkretnym filmie na vod.pl. Sprawdzałem na starych wersjach VDH i na najnowszej.
@covo drąży temat od 6 lutego na forum firefoxa, ale nikomu się nie da na obecnych wersjach rozszerzenia video download helper i najnowszych FF.
Dodatki do pobierania jakoś uporały się z formatem dash na YT. Na VOD - nie trafiłem, nawet pobieranie online.

@Bogdan_G:
ktos właśnie na forum ff rzekł był, że ff ver. 38 (na w7) pozwala w zwykły sposób (ppm) pobrać pewne (?) filmy na vod.pl. Dla xp to nie działa. Oraz: z pewnością żaden dodatek/rozszerzenie nie działa na xp/w7.
dlatego pytam:
o metodę, jakąś, dla https, może ktoś coś już znalazł w sieci; nie pytam o rozszerzenia, bo takowych nie ma.
To fakt: każde ze znanych rozszerzeń ma detekcję tylko “mikrostrumieni”, to normalne, dlatego powstały już dosyć dawno skryptozakładki pozwalające łatwo pobrać plik w jednym kawałku.
Przy czym: zero rozmyślań o yt jest tutaj potrzebnych. Nie ten problem mam. Wyraźnie napisałem -> vod.pl. Do niedawna nie miałem problemu (z http), teraz jest (z https). Na xp i ff ver 50 z kawałkiem.

To vod zafundował sobie pancerne kalesony i nie można tam pobrać filmu od tyłka strony. Właśnie próbowałem VSO Downloader, ale też był głupi.
Kombinuję na win7 x64.

wynalazki typu vso to za slaba liga, wystarczy, ze ekstremalny (spoza vso) -> JDownloader nie dziala na vod.pl, (nie dzialal jeszcze na http, a co dopiero na https). vod.pl to dzisiaj kwestia własnie httpS.
Szkoda, bo na tym vod sa ok filmy i skryptozakładki były b. poreczne…

Cześć
Jeśli chodzi o ściąganie z vod myślę, że dobry program to internet download manager. Bezpłatna wersja przez 30 dni. Później trzeba płacić za licencję. Sprawdzałem na vod.pl teraz film Niewinne na planie i ściąga się normalnie. Nie wiem jak jest z innymi filmami płatnymi. Wszystkie filmy dostępne bezpłatnie ściąga się normalnie.

dobra, jest IDM - az sie chce zapytać, jak? czyli: gdzie wklepujesz adres filmu (oczywiście ten z paska adresu) + co szczegolnie dokonfigurować w idm.

Sprawdźcie Kodi. Mogą nie być dostępne wszystkie wideo ale większość powinna być i każdy z filmów można pobrać:


Film mojego autorstwa.

Jeśli ściągnąłeś już IDM to na każdej stronie, którą otwierasz IDM automatycznie otwiera się na stronie jako małe okienko i podaje Ci opcje download jeśli wyczuje, że jest coś do ściągnięcia (flv,mp3, avi,mp4) Automatycznie wykrywa plik filmowy na stronie. Jeśli naciśniesz okienko możesz ściągać każdy plik filmowy, audio czy pdf itd. Jeśli skopiujesz link z okienka IDM na górze, możesz otwierać ten link w przegladarce w drugiej zakładce. Nie było jeszcze strony, żeby IDM nie poradził sobie ze ściąganiem filmów. Nie wiem jak jest na płatnym vod.pl bo nigdy nie używałem. Na wszystkich bezpłatnych filmach na vod.pl nie miałem problemu.
W załączniku masz fotkę jak to wygląda. 1. Otwiera się automatycznie IDM. Po naciśnięciu okienka IDM otwiera się drugie okno. 2. Na górze masz link gdzie fizycznie leży film. Możesz skopiować link i oglądać w drugim oknie. 3. Naciskasz download i ściągasz wybrany film.


JEdyne co zmieniasz w ustawieniach IDM to język i folder do którego będziesz zapisywał pliki.

no dobra, to przypomne sobie idm używany parę ładnych lat temu :slight_smile: Oto, co mam, niewiele:

(przykładowo, na www “Niewinne”) nie jestem w stanie skonfigurować idm tak, by cicho i elegancko pokazywał się ten paseczek “download this video” , lecz od razu wyskakują 4-y (!) panele (jednak to dział filmowy, a nie jak staralem sie podkreslic - programy):

http://i.imgur.com/Ox7JzCa.png

dziwne, ale pokazuje 4-y mp4 z czterech rożnych adresów. Pliki mają ok. 260 MB (hmmm… Tobie pokazało jeden plik = ok 107 MB), pliki są identyczne.

natomiast tutaj:
https://vod.pl/filmy-dokumentalne/wild-man-blues/cnmm246 (pare miesięcy temu bez problemu sciągnąłem to video skryptozakładką)
albo tutaj:
https://vod.pl/filmy/popioly-cz-2-online/c11y37z

  • elegancka cisza, idm nawet nie drgnie. (oczywiście mówimy tylko o darmowych video).
    I taka cisza jest na wielu innych adresach.

Cześć
Mój jeden plik ze zdjęcia, które załączyłem to 15 min materiał Niewinne na planie. Nie cały film.
Z Twoich podanych linków do filmów Popioły i Wild man blues to nie mogę otworzyć bo nie mieszkam w Polsce i materiał jest niedostępny za granicą. Nic tu nie zrobię.
Czy próbowałeś ściągać jeden z tych czterech plików, ze zdjęcia? Ściągnij jeden i zobacz co to jest.
Czy możesz podać mi te 4 linki w całości?
Na wszystkich innych stronach typu zalukaj, ekino, kinomaniaki i inne badziewia gdzie są filmy, Idm zawsze podaje link do ściągania.
Z filmem Miasto 44 gwiazdy zapraszają na film otwiera się Idm i podaje link do ściągnięcia 27.66 MB jako 4 minutowy film.
Tu jest link i można ściągać
https://ecache7.m2d1.cdn.onet.pl/suso/?host=ronettv47d.mm.onet.pl&file=3118039edc20b8ef7e83c1ce9747622f,1,7336274&type=video/mp4&clid=13&rt=1&ri=1997948&mi=217&st=bGqZcpMaLus8-Z6yrkqLlw&e=1486944645

1.
ja wiem, że podałes nie cały film, ale “making of…” , z tym, że mi wybija cztery panele ściagania, identyczne mp4, choc 4-y różne adresy, czyli 4-y identyczne pliki: 16 min 50 sek, 1280x720. Tak, to sa rasowe “making of” i oczywiste jest, że są ściagalne bez problemu.
2.
możesz podać przykład, z dwa powiedzmy, filmow pelnometrazowych, darmowych, ktore sciagasz bez problemu poprzez IDM z vod.pl, jesli możesz spoza PL…?
3.
to prawda (nie wiem, czy hurtem, na wszystkich) - na stronach typu zalukaj,ekino, cda, cda-hd, IDM dziala bez problemu. Ale tez nie tam mialem problem z download, bo bez idm radzilem sobie ok --> rozszerzenia do ff, albo JDownloader. Problemem jest vod.pl
4.
Miasto 44 gwiazdy zapraszają :

  • idm milczy,jak zaklęty, tzn nie wyrzuca samoistnie żadnego panelu do pobrania
  • prawoklik na stronie “pobierz wszystko przez idm” takze milczy o video
  • za to FlashGot (rozszerz. do ff) widzi to video i pozwala sciagnąć (nie muszę dodawać, że flashgot nie widzi pełnometrażowych filmów; widzi tez 4-y Niewinne making of).

A tutaj jest przyklad 3-ech adresow z czterech, wiecej na forum nie pozwala mi wklepać (Niewinne,making of) z ktorych chce sciągać IDM (pisałeś żebym podal):
adres 1
adres 2
adres 3

  • i co? :slight_smile: :slight_smile: --> Dostajesz być może wielkie zero czyli forbidden, dokladnie to samo, co ja klikając w link podany przez Ciebie wyżej. (Podejrzewam, że…) to sa linki na pare minut prowadzące do pliku, czynne gdy ściągasz/ogladasz (cache dla zdarzenia), ale po sprawie - zdychają szybko.

Nie mam dostępu do żadnego filmu na vod.pl a jedyne co mogę otworzyć to 4 krótkie bezpłatne filmy:
Niewinne making of, Miasto 44 zapraszają gwiazdy, Ja Daniel Blake zajawka i coś tam jeszcze.
Każdy inny film, który chcę otworzyć mam komunikat, że nie otworzę bo nie jestem Polski.
Tak podane linki przez Ciebie są forbidden 403. Czyli działają pewnie chwilowo.
Dzisiaj link do Miasto 44 gwiady zapraszają wygląda tak
https://ecache7.m2d1.cdn.onet.pl/suso/?host=ronettv47d.mm.onet.pl&file=3118039edc20b8ef7e83c1ce9747622f,1,7336274&type=video/mp4&clid=13&rt=1&ri=1997948&mi=217&st=uf-GwyPNfAB36TDCOuEbbw&e=1487039304
Wygląda, że link zmienia się na końcu po st=… i tu się zmienia zawsze numer