Download, Upload przy 2MB

Witam!

Właśnie chce sobie założyć internet od innego dostawcy. Ma on do zaoferowania 2Mb/s równoległe. I przy tym idzie pytanie. Download będę mieć 256 kb/s a jaki będzie upload?

Pozdrawiam,

LoTo11

To chyba logiczne że uload będzie taki sam jak download… słowo klucz: “równoległe” =równe czyli po 256kB/s

download 256kbps upload s32kbps

********** :smiley: O jednostkach nie wspomne, jakby to faktycznie zamienił na KiloBajty to by miał transfer 32KB/s i upload 4KB/s :stuck_out_tongue: Tego stwierdzenia na początku nie bierz za obrazę.

A ten ISP(dostawca) mógłby użyć słowa 2Mbit symetryczne :stuck_out_tongue:

Oczywiście według tego co piszesz tutaj to 2Mbit=256KB/s równoległe, czyli symetryczne=taki sam upload jak i download.

NO to jak to jest z np. neostradą. Miałem internet 1MB down i 256 kb/s upa. Więc tu nie ma zbytniej różnicy a ten “dostawca” używa sformułowania internet symetryczny… Już nie wiem jak to jest

Neo jest asymetryczne jak większość łaczy. W takim łączu, download jest większy, upload mniejszy. Czyli ma download , dajmy 1Mbit=128KB/s, Upload 128kb/s=16KB/s

Symetryczne łącze to takie, które ma download i upload taki sam. W przypadku 1Mbit’a, download 1Mbit=128KB/s upload, 1Mbit=128KB/s lecz takie łącza swoje kosztują.

Czy ja wiem?! Teraz u siebie na wsi znalazłem gościa i ma 2MB symetryczne w cenie ok. 90 zł. Chyba nie jest źle :]