Download z vortalu

Od jakiegoś czasu nic nie mogę ściągnąć z Vortalu dobreprogramy(choć poprzednio nie było z tym problemów), a na dole AvantBrowsera pojawia się napis:“javascript:download(864)”.

Mam system WinME. Czytałam poprzednie posty. Napisano tam m.in. Przeinstaluj pluginy Java Ale jakie pluginy (do czego) i jak to zrobić? :frowning:

Przepraszam za lamerskie pytania, ale jestem tylko “użyszkodnikiem” i nie mam o tym żadnego pojęcia. :oops:

jaki program chcesz ściągnąć ??

podaj linka

Może klasyka: zablokowane okienka pop-up :? :? :?

ja dzisaj nie moglem sciagnac DirectX 9.0c Redistributable z vortalu i sie nie dalo :frowning: wiec pomyslalem chwilke i zassalem to ze strony majcrosoftu, ale to niejest pierwszy taki problem, czasamimi niechce wejsc na stronke forum, ale zawsze wchodzi na stronke vortalu

na przykład tego:http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=579&t=68

to jest PopTray

Program pobiera się normalnie.

Nadal nie napisałaś czy nie masz zablokowanych wyskakujących okienek.

Czy jak klikniesz w pobierz wersję bezpłatną wyskakuje Ci to okienko:

pobier9nw.jpg

O ile się nie mylę dopiero Windows XP miał wbudowaną blokadę okienek pop-up i to w SP2, a użytkownik ma Windows ME i przeglądarkę Avant Browser. Poza tym Link do PopTray jest uszkodzony, wyskakuje stronka SourceForge.net. W Avancie po kliknięciu na “pobierz wersję bezpłatną” wyskakuje okienko i nic sie nie dzieje, dopiero po kliknięciu na “link” otwiera sie w tym okienku strona SourceForge.net. tak samo jest w operze i IE ale w nich strona sama zmienia sie na SourceForge.net.

Powtarzam jeszcze raz to nie jest wina przeglądarki, blokady pop-up, ani niczego innego w komputerze użytkownika, po prostu link jest już nieważny, tylko nikt go jeszcze nie raczył usunąć lub zmienić na działający.

Przed chwilą ściągnłem na próbę - średnia szybkość 119 KB/s.

Ma to miejsce jako ściąganie automatyczne bądź przez link

I właśnie owa nakładka (btw a nie przeglądarka) posiada funkcję blokowania pop-upów. Poza tym funkcją blokowania owych okienek może mieć firewall (np. Kerio), bądź inna aplikacja specjalnie do tego celu przeznaczona.

Nic podobnego u mnie się ściąga zarówno systemowym pobieraniem jak i akceleraratorem.

No to może masz zaznaczone Narzędzia > Wyłącz Skrypty ?

Nie, nie mam wyłączonych skryptów :frowning:

Sprawdziłam. Te liczby w nawiasie zmieniają się w zależności od ściąganego programu tj. przy każdym programie pokazuje się inna liczba.

Sprawdź więc:

  1. czy zwiększa ci licznik zablokowanych okienek pop-up w tym momęcie (pasek statusu avanta, prawy dolny róg), jeżeli tak - utwórz wyjątek dla nich…

  2. sprawdź, czy to samo dzieje się pod samym IE, jezeli nie - przeinstaluj avanta i sprawdź potem dobrze jego konfigurację…

jeżeli tak - czytaj dalej…

  1. sprawdź pod inną przeglądarką np. Firefoxem

działa: problem tkwi w IE …napraw go lub przeinstaluj

nadal nie działa: czytaj dalej…

  1. upewnij się, że nic ci nie blokuje skryptów i tych okienek (firewall, oddzielny pop-up blocker, antywirus etc)

-może to byc także skutek działania jakiegoś wirusa or spyware’a itp.

przeskanuj dobrze programem antywirusowym i niżej podanymi:

PestPatrol,

spybot,

CWShredder

I daj loga z HijackThis 1.99.1

Już wszystko w porządku. W OutpostFirewallu ustawiono mi “wyłącz okienka pop-up” i tego ustawinia nie mogłam znaleźć. Ale cały czas szukałam, dawałam do analizy log Hijackthis, sprawdzałam Avast antywirusem i CWShredderem I wszystko było w porządku. A firewalla ustawiał mi sąsiad i nie wiedziałam, gdzie tych okienek szukać, ale wreszcie znalazłam.

Dziękuję wszystkim. Życzę, abyście nie mieli żadnych kłopotów :slight_smile:

Pozdrawiam wszystkich :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Zamykam