Dowod osobisty w umowie?

Witam, przyjmuję zlecenie wykonania aplikacji, gość ktory ma pomysł chce sie zabezpieczyc umowa o poufności tylko chce skan mojego dowodu nie bardzo wiem czy wysyłać, nie wiem czy coś taka osoba może zrobić na mój dowód?

A może rozmyć fotografię, nr dowodu, i nałożyć znak wodny że jest to skan… ?

Na dowód może i tak, ale na skan na pewno nie :slight_smile:

Na skan może założyć konto w banku internetowym.

Natomiast nie rozumiem, po co w komuś skan do umowy. Wystarczy w tekście umowy zawrzeć dane z dowodu (ja taki i taki, syn tego i owego, urodzony tu i tam, zamieszkały gdzieś, legitymujący się dowodem osobistym nr jakiś tam). Do tego podpisy na obydwu egzemplarzach umowy.

Chyba że to umowa zawierana na odległość. Ale i tak wtedy każdy egzemplarz musi być podpisany przez obydwie strony, w tym najlepiej by podpisy były na każdym papierku (by ktoś nie podmienił jednej ze stron).

Sam skan dowodu nie jest potwierdzeniem zawarcia umowy ani jej treści.

Proponuję wymienić się skanami, by było po równo, przecież ów ktoś też może chcieć się wycofać bez zapłaty :smiley:

Widać że skan jest skanem, nie ma potrzeby tego opisywać. Ewentualnie można na skanie umieścić słabo widoczny napis “dotyczy umowy [tej a tej…]”.

przecież to jest kpina jeśli można założyć konto w banku wysylając skan… cóż to za problem sciaganac wzor dowodu i wymienić dane w photoshopie, niestety już wysłałem, z rozmazana fotografia i numerem dowodu. Mam nadzieje że nie zostane wpakowany w kredyt… :frowning:

Nie żartuj, myślisz że ktoś komuś wyda kredyt na skan dowodu z zamazaną twarzą? :smiley:

ale konto w banku na słupa założyć będzie mógł

bez numeru dowodu też ?

nie wiem czy bez numeru też,ale jak zakładałem konto w mbanku to ten kurier co przyjechał tylko zobaczył czy imie i nazwisko się zgadza i dał mi umowe żebym podpisał,pewnie nawet mój brat by mu podpisał to by nic nie mówił,bo jemu się tak spieszyło bardzo

ehh porażka

Dodane 15.01.2011 (So) 10:19

odpisał mi że taki dowód mu nie wystarcza i potrzebuje do umowy skan dowodu z obu stron… heh