Dowód tymczasowy- na ile lat ważny?

Witam. mam pytanie czy jeżeli wyrobie sobie kilka miesięcy przed 18stym rokiem życia dowód tymczasowy to czy po ukończeniu 18stego roku życia musze go wymienić na normalny? bo z tego co mi wiadomo tymczasowy jest ważny 5 lat. czyli jak np bede miał 20 lat to będę mógł jeszcze mieć ten tymczasowy dowód?

To już łatwiej chyba poczekać do 18 ;] wyrobić normalny i mieć spokój ;]

tak, bedziesz mógł miec. dowód tak jak juz wyżej pisałes jest ważny 5 lat, wiec dotrwasz z nim do 22 bądz 23 roku zycia…

dowód będziesz miał przez piec lat nie i dopiero po ich ukończeniu 5 lat go wymienisz ale lepiej poczekaj parę miesiecy i spokój będziesz mięć spokój

potrzebuje tymczasowy bo zalezy mi na czasie bo chce szybko ustalić egzamin na prawo jazdy. a zwykły dowód i tak trzeba wymieniać o ile mi wiadomo co 5 lat.

na egzamin na prawko możesz się zapisać dopiero w dniu, w którym bedziesz miał osiemnaste urodziny. także samo posiadanie dowodu tymczasowego nic Ci nie pomoże. chyba że chodzi Ci o to, że już od razu w dniu osiemnastych urodzin będziesz chciał zapisać się na egzamin a wiadomo że w jeden dzień Ci dowodu nie wyrobią, a wcześniej też nie możesz składać o niego wniosku. Jeżeli masz np. ważny paszport to powinno wystarczyć i w dniu urodzin możesz iść z paszportem zapisać się na egzamin, a już w dniu egzaminu pójdź z dowodem który sobie wyrobisz w trakcie czekania na egzamin…

10 lat…