Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD, nic sie nie dzieje


(Rapiess) #1

Witam, zakupiłem oryginalny windows xp i chciałem sformatować i zainstalować ten windwos, aktualnie zainstalowany mam windows 7. Wszystko jest ok, płyte niby bootuje i jest komunikat ''Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD'' naciskam i kreski stoją i jedna mryga i tak ciągle i nic się nie dzieje. O co chodzi?...


(drunkula) #2

Uszkodzona płyta? Jeżeli zakupiłeś oryginał, to (chyba) nośnik nie ma większego znaczenia?


(Rapiess) #3

Płyta jest nowa, fakt, że z trudem znalazłem sklep z tym windowsem.


(drunkula) #4

Płyta jest co najwyżej dopiero co odfoliowana - wątpię żeby jakaś tłocznia jeszcze trzaskała XP (legalnie :wink: ), więc to prawdopodobnie "leżak magazynowy" - nawet zafoliowana, zapakowana w pudełko itd taka płyta nie będzie wieczna.


(Rapiess) #5

Czyli nieda sie nic z tym zrobić? ;/


(JoteS) #6

Na początek sprawdź czy płyta się bootuje na innym komputerze. Możesz też mieć w biosie wyłączone wsparcie dla klawiatury usb, jeśli taką posiadasz :slight_smile:


(Bogdan_G) #7

Dowolny klawisz nie zadziała, gdy klawiatura jest na USB, a w starszych komputerach ma być na wejście PS2. Właśnie dlatego nie wyrzucam starej klawiatury.


(Kogigogi) #8

Mi zabootowało  z klawiatury na USB , ( potrzebna była PS 2 )  jak przed włączeniem kompa  podpięta była pod USB klawiatura i pendrive, dziwne ale działało wielokrotnie , sama klawiatura nic nie dawała ...


(Rapiess) #9

nie mam klawiatury usb...