Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD, nic sie nie dzieje

Witam, zakupiłem oryginalny windows xp i chciałem sformatować i zainstalować ten windwos, aktualnie zainstalowany mam windows 7. Wszystko jest ok, płyte niby bootuje i jest komunikat ‘‘Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD’’ naciskam i kreski stoją i jedna mryga i tak ciągle i nic się nie dzieje. O co chodzi?..

Uszkodzona płyta? Jeżeli zakupiłeś oryginał, to (chyba) nośnik nie ma większego znaczenia?

Płyta jest nowa, fakt, że z trudem znalazłem sklep z tym windowsem.

Płyta jest co najwyżej dopiero co odfoliowana - wątpię żeby jakaś tłocznia jeszcze trzaskała XP (legalnie :wink: ), więc to prawdopodobnie “leżak magazynowy” - nawet zafoliowana, zapakowana w pudełko itd taka płyta nie będzie wieczna.

Czyli nieda sie nic z tym zrobić? ;/

Na początek sprawdź czy płyta się bootuje na innym komputerze. Możesz też mieć w biosie wyłączone wsparcie dla klawiatury usb, jeśli taką posiadasz :slight_smile:

Dowolny klawisz nie zadziała, gdy klawiatura jest na USB, a w starszych komputerach ma być na wejście PS2. Właśnie dlatego nie wyrzucam starej klawiatury.

Mi zabootowało  z klawiatury na USB , ( potrzebna była PS 2 )  jak przed włączeniem kompa  podpięta była pod USB klawiatura i pendrive, dziwne ale działało wielokrotnie , sama klawiatura nic nie dawała …

nie mam klawiatury usb…