Dr.WEB wykrył wirusa w Windows Doctor.-czy to możliwe?

Witajcie, Dr.WEB wykrył wirusa niespodzianka gdzie

  1. w Windows Doctors z 3/2010 PCW znajdując taką ścieżkę C:\ programy\WD 2.0 WD updates

  2. System Volume Information A0111507.exe i A0117612.exe -ścieżka C:\SVI_restore{06EC45F2-C1B6-4CC4-8BFB-442673C20157}-\RP213

ad. 1 usunięcie programu już załatwilo sprawę, ale fajne miejsce dla wira, jak tu korzystać z programow w gazetach?.

ad.2 co z tym zrobić co oznaczają te zapisy?

Czy wplyw na pracę DR.WEB. mam wlączony antywirus?

DR.WEB. pracował z wykorzystaniem Enhanced Protection Mode

Proszę wyjaśnijcie mi te zapisy i ewentualne zagrożenia.

“System Volume Information” to dane przechowywane przez przywracanie systemu, jak je wyłączysz to zostaną skasowane.

Czy ten Dr. Web to tylko skaner czy pełny program antywirusowy? Jakiego antywirusa jeszcze używasz?

Wg mnie - to “false positive”, (fałszywy alarm). Antivirus zareagował po prostu na nazwę pliku (updates).

A w “System Volume” pewnie były kopie tegoż właśnie “updates”, ale tego się nie dowiemy, bo System tworząc kopie do “Przywracania Systemu” (w folderze “System Volume”) tworzy je pod innymi, losowymi nazwami (np. A0111507.exe).

jessi

kalina , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Skaner, KIS 2010

Dodane 30.06.2010 (Śr) 11:28

Niegramotna narobiła alarmu, ale w takim razie jaki jest sens dla takich jak ja ich używanie.