Draczego tak jest w polskiej wersji AutoCAD'a?


(Edmunt) #1

Witam

Dlaczego w AutoCAD kiedy wybieram jakąś komęde ona musi być w odróżnieniu do angielskich z podkreślnikiem bowiem jak wywołuje "Powierzchnia obrotowa" nie mogę zmienić parametrów surftab1=6 oraz surftab2=6 komputer nie reaguje..

Jakieś sugestie?


(Agatonster) #2

Edmunt ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(goomish) #3

Jest właśnie odwrotnie. W lokalizowanych wersjach AutoCada obok, równolegle z zlokalizowanymi nazwami poleceń, np powobrot używa się jego angielskiej wersji z podkreślnikiem, np _revsurf. Wprowadzono to z dwóch głównych powodów:

  • po pierwsze, gdyby nagle zdarzyło się usiąść Japończykowi do polskiego AC :slight_smile: to i tak sobie poradzi, pamiętając o angielskich poleceniach z podkreślnikiem

  • po drugie i ważniejsze - chodzi o zachowanie zgodności skryptów autolisp. Pisząc taki programik wystarczy używać uniwersalnych wersji poleceń z podkreślnikiem i ma się pewność, że zadziała w każdym AutoCadzie.

P.S. Akurat te zmienne, które wymieniłeś surftab1 i surftab2 są takie same w polskiej jak i oryginalnej wersji AC. Nie są tłumaczone

P.S. Jesteś pewien, że zmiana wartości surftab nie działa? Zregenerowałeś rysunek?