Drastyczny spadek taktowania procesora

Witam. Posiadam laptopa Lenovo Z565 z procesorem AMD Turion @2,3GHz 3GB RAM. Ostatnio zauważyłem drastyczny spadek mocy komputera, zainstalowałem program CPU-Z i Core Speed skacze od 800MHz do 2300MHZ. Pokazany jest mnożnik od 4 do 11,5, a bus speed waha się koło 200MHz. Co mogę zrobić z tym fantem by komputer trzymał mnożnik 11.5?

EDIT : dodam że w BIOS nir mam możliwości zmiany tego, tam to mogę co najwyżej zmienić kolejność Bootowania :slight_smile:

tak powinno być - jeżeli procesor nie jest obciążony to jego taktowanie spada do pewnej minimalnej wartości. Moje laptopy z procami od AMD i Intela zachowują się identycznie jak opisany przez Ciebie przypadek.

Możesz to zmienić w ustawieniach zasilania i ustawić aby taktowanie procesora zawsze było na 100%.

Jeżeli nagle zauważyłeś spadki wydajności i wcześniej nic nie zmieniałeś / nie aktualizowałeś systemu, to być może sprzęt się przegrzewa i w ochronie przed przegrzaniem taktowanie procesora jest drastycznie zbijane do bezpiecznych wartości? Na moim sprzęcie zazwyczaj zachowana jest płynność.