Drastyczny spadek wydajności laptopa

Witam wszystkich !

Od razu przejdę do rzeczy:
Mój sprzęt to:
Lenovo Z70
Procesor: Intel® Core™ i7-5500U CPU @ 2,4GHz 2,4GHz
RAM: 8GB
System: Windows 10, 64-bitowy
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 840M
Intel® HD Graphics 5500
Nie wiem czy coś jeszcze jest potrzebne ale piszcie jak coś

Mój problem:
Zauważyłem bardzo drastyczny spadek wydajności mojego laptopa. Potrzebuje on znacznie więcej czasu do uruchomienia niemalże każdej aplikacji. W grach typu CS czy innych sieciowych drastycznie spadły mi fpsy i spadają bardziej “gdy coś się dzieje w grze”. Zauważyłem że podczas grania mój procesor prawie się nie nagrzewa, nie jest wcale ciepły. Wcześniej wszystko elegancko chodziło, laptop trochę się nagrzewał ale działał na wysokiej wydajności. Próbowałem już wszystkiego, zmniejszenia wymagań, zwiększenia wydajności zasilacza i jeszcze tam parę rzeczy wyczytane z internetu i nic. Pamiętam że kiedyś pojawił mi się taki problem mam na myśli spadek fpsów w grach ale jakoś go naprawiłem tylko nie pamiętam jak. Teraz znowu coś się psuje a ja w tym jestem kompletnie zielony. Ten laptop żyje swoim życiem :stuck_out_tongue: Proszę was o pomoc. Z góry dziękuję. :slight_smile:

Na pewno sprawdź taktowania procesora. Bazowo twój procesor powinien działać na 2.4GHz, z turbo boost do 3GHz.

Jak to mam sprawdzić ?

A ja proponuję do tego wykonać czynności prozaiczne:

  1. Usuń wszelkie antywirusy firm trzecich. Uruchom i skonfiguruj Windows Defender.
  2. Daj sprawdzić wyniki użycia programu FRST w dziale Bezpieczeństwo tego forum.
  3. Sprawdź czy system nie pobiera aktualizacji. Jeśli tak, to pobierz wszystkie i zainstaluj.
  4. Poprzenoś z Pulpitu na inną partycję pliki i foldery, bieżąco niepotrzebne do pracy na laptopie.
  5. Ustaw Opcje zasilania na tryb Zrównoważony i po przywróceniu domyślnych ustawień planu, ustaw pozycje zaawansowane (szczególnie grafikę) tak jak uważasz.
  6. Zastosuj programy czyszczące: CCleaner (ustawienia standardowe) i Free Windows Cleanup Tool (ustawienia plikowe własne, rejestru-wszystkie).
  7. Otwórz Defragmentacje i optymalizacje dysków i skonfiguruj (zaznacz) dla dysku systemowego. Wykonaj ją “ręcznie” juz teraz.

Zrestartuj laptopa.

Sprawdź temperatury na procesorze.
Może heatpipe się popsuł, nie odprowadza ciepła, dlatego komputer wydaje ci się chłodny, a tak naprawdę CPU się gotuje i trotluje.

1 polubienie