Dreamlinux z Xfce - jak to spolszczyć

Witam

Pytanie jak w temacie - oficjalnie brak polskiej wersji. W Polsce nie istnieją fora nt tego mało znanego systemu, jest on oparty na debianie. Jestem raczej początkujący, więc proszę o wyrozumiałość :slight_smile:

Dreamlinux bazuje min. na Debianie - nigdy nie testowałem tej dystrybucji - mam nadzieję, że jak dodasz repozytoria z Debiana Etch, to uda ci się spolonizować DL, ale chyba nie w całości - jest brazylijska praca i być może, niektóre specyficzne programy nie będą po polsku.

Pozdrawiam

Wiem, że pytania lamerskie, ale jak mogę dodać te repo z Debiana Etch ? Z debianem nie miałem nigdy styczności chociaż chcę go poznać, a wybrałem Dreamlinuxa bo to jedna z nielicznych distro obsługujących poprawnie moją sieciówkę i po prostu przypadła mi go gustu :wink:

nie wiem jak to wyglada w dreamlinux ale skoro bazuje na debianie to powiniennes miec plik /etc/apt/sources.list a w nim repo, wystarczy dodac w nim wpis:

deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ etch main contrib non-free

deb-src http://ftp.pl.debian.org/debian/ etch main contrib non-free

a potem apt-get update

Lense co do polinizacji dreamlinux to po zainstalowaniu w tym “panelu sterowania” będzie możliwość spolszczenia…ale nie spolszczysz go w 100% :frowning: A jak ja dodałem repo debiana testing i zaktualizowałem to mi taką sieczke w menu zrobił że szok…