DreamScene na windows 7 jednak możliwe

Jeśli komuś nie działa ten instalator Windows7-DreamScene.exe to spróbujcie otworzyć ten plik za pomocą WinRar-a i wypakować wszystkie pliki.

Następnie uruchamiamy (jeden z wypakowanych plików) Windows7-Dreamscene.cmd poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy “Uruchom jako administrator” (Run as Administrator). U mnie to rozwiązało problem - Dream Scene został zainstalowany pomyślnie.

ej link podany w pierwszym poście już nie działa … ktoś mógłbym dać właściwy ??

można tez poprzez Sunrise Seven od dawna- DreamScene miałem już dawno-jest jednak jeden minus:

nieustanne zużycie procka przez explorer: 30%

a u mnie to nie działa… POMOCY ![-o<

Żal, już wykasowali plik… :confused:

/edit

Tu macie stronkę z działającym linkiem: http://www.techknowl.com/2009/01/use-dr … d-all.html

edit: udało mi się zainstalować dreamscene. tylko kolejny problem… klikam ppm na filmik(tapete) i nic … nie ma żadnego ustaw jako tapetę…

Do tego etapu doszedłem już dawno :slight_smile:

W takim razie, co musicie źle robić, bo mnie dreamscene działało(piszę, że działało, bo już go nie mam, ponieważ mój Pentium IV 3,0GHz nie radził sobie z przetwarzaniem wszystkich operacji przez co system się momentami przycinał i programy długo się uruchamiały jak było załączone, więc wyłączyłem je).

Jaką masz wersję systemu? Na pewno final? U mnie na RC też działało, a teraz nie chce.

Mam final, od razu pl, bez spolszczania poprzez mui z WU.

Dla mających problem z poprawnym działaniem DreamScene polecam pobrać ten malutki programik:

http://kishan-bagaria.deviantart.com/ar … -162669533

Zastosować się do podanych tam wskazówek i gotowe.

Ja też mam final, tydzień temu ściągany z Downloader_for_Windows_7_Pro_RTM_x64_pl i rzecz jasna zarejestrowany. Nie ogarniam już tego… niby zainstalowane a tu nic. Postanowiłem zainstalować DeskScape…

Nie chciało mi się szukać w necie i kombinować z różnymi sposobami uruchomienia DS. Liczyłem, że ktoś mnie wyręczy ale jak zwykle nie można na nikogo liczyć. Postanowiłem jednak, że nie będę czekał aż przestaniecie się lenić i sam poszukam metody aktywacji DreamScene. Efekt jest taki, że u mnie już wszystko działa. Poszukiwania zajęły niecałe 5 minut. Oto link do stosownej paczki dla Windows 7 x64:

http://www.filefront.com/16668861/Dream … SLX83.rar/

A oto instrukcja:

1: Skopiuj plik DreamScene.dll do katalogu *%WinDir%\System32*

2: Skopiuj plik DreamScene.dll.mui do *%WinDir%\System32\en-US*

3: Skopiuj plik DreamScene.dll.mui do *%WinDir%\System32\pl-PL*

4: Uruchom Dscene.reg

5: Zrestartuj system

  1. Kliknij PPM na załączonym wideo ( Bokeh ) i wybierz pozycję Set as Desktop Background

7: Ciesz się DreamScene na Windows 7 i płacząc obserwuj użycie CPU.

Pamiętajcie, że DS obsługuje tylko pliki WMV oraz MPG. Z AVI nie zadziała!

Slawex1983 dla dobreprogramy.pl

Źródło plików: nie pamiętam

W wolnej chwili poszukam patcha dla posiadaczy Windows 7 x32

Podejrzewam, że cały myk jest w punkcie 3. Ściągamy patche dla angielskich wersji i nie mamy nigdy opcji Set as Background w menu kontekstowym. Trzeba po prostu zrobić tak jak napisałem ze szczególnym uwzględnieniem punktu 3.

Pozdrawiam i piszcie, czy działa.

tez tak kombinowałem…ale to jakoś nic nie zmienia…Nadal nie widzę tej opcji “Set as…”. Wku…rza mnie to powoli…

Spróbuj programem Sunrise Seven, a jak to nic nie da, to wróć do Visty jak tak bardzo zależy Ci na tym bajerze i tyle. :wink: Moim zdaniem, Dreram Scene, to zbędny bajer, który tylko dość mocno obciąża proca. Jak miałem go zainstalowanego, to na Pentium IV 3,00 jak kopiowałem 5 plików, to wykorzystanie proca skakało do 100%. Tak samo było z uruchamianiem systemu, przez co nie mogłem nic zrobić, bo system tak zamulał, że uruchomienie czegokolwiek przed załadowaniem usług i programów startujących z systemem skutkowało zwisem i tylko rest pomagał.

Dwa sposoby:

“Na chwile” (do następnego restartu) - PPM na pulpicie -> Personalizuj -> tło pulpitu -> zaznacz obie tapety i zastosuj zmiany.

na stałe - patrz punkt 1+ wchodzisz do C:\Users\xxx\AppData\Roaming\Microsoft\Windows DreamScene zaznacz oba zdjęcia jako atrybuty tylko do odczytu

http://img401.imageshack.us/img401/9255/69416214.jpg

zaznaczasz obie jak na zdjęciu i klikasz zastosuj zmiany.

co do sposobu “na stałe” to nie wiem co chcesz tam podmieniać skoro te “miniaturki” same się tworzą po wybraniu filmu “set as desktop background”

Zaznaczasz obie ppm i atrybuty jako tylko do odczytu. restart kompa z włączonym DreamScene i po restarcie wszystko działa jak należy :slight_smile: