DreamSpark jak działa?

Witam. Chciał bym ściągnąć z DreamSparka Windows 7 Professional. Na jakich zasadach działa pobrane oprogramowanie? Gdzie znajdę klucz aktywacji? Licencja oprogramowania będzie na jakiś czas czy normalnie już na zawsze? Proszę o odpowiedź z góry dziękuję.

Jeżeli masz dostęp do programu Dream Spark to tak w skrócie - logujesz się na swoje konto, wybierasz system który chcesz pobrać “dostajesz” klucz do systemu i pobierasz obraz systemu.

Następnie wypalasz go na płytę bądź tworzysz bootowalny pendrive (np. narzędziem od MS Windows 7 USB/DVD Download Tool).

Po instalacji aktywujesz system i gotowe.

O programie Dream Spark możesz przeczytać np. tutaj: https://www.dreamspark.com/what-is-dreamspark.aspx

A więcej informacji znajdziesz w Google :wink:

Najbardziej mi zależy nad tym czy jak aktywuje system to będzie jakiś czas (licencje) czy już system będę mieć do końca. Wyczytałem że obraz jest jednorazowy i że np formata już nie zrobię ewentualnie zalecają zrobić kopię zapasową i przywracać system do ustawień fabrycznych.

Na przykładzie Dream Spark (MSDN AA) do którego dostęp posiadałem powiem tak, system ma dożywotnią licencję ale nie można go ponownie instalować po ukończeniu studiów.

Czyli mogłem korzystać z zainstalowanego systemu (który instalowałem będąc studentem) ale po ukończeniu edukacji nie mogłem go reinstalować.

Nie wiem skąd takie informacje, ja dokonywałem jednokrotnej reinstalacji systemu i klucz przeszedł pomyślnie ponowną aktywację. Ale może coś się w ostatnim czasie zmieniło.

Dobra czyli w czasie kiedy chodzę na studia mogę reinstalować (formatować) system wtedy klucz działa. A kiedy skończę studia klucz przestaje działać a system działa dalej?

I jeszcze 1 pytanie lepsza wersja 32bitowa na dosyć slabym komputerze czy 64bit? http://www.toshiba.eu/discontinued-products/satellite-l500-1ef/

Mimo wszystko 64 bitowa wersję (z taką wersją ten laptop był sprzedawany).

Ja bym dołożył 2GB pamięci RAM (większy komfort pracy, głownie ze względu na “pamięciożerność” przeglądarek).

Niby tak ale laptop juz ma troche lat i nie wiem czy pociagnie dlugo. Na moje nie opłaca się już dokładać kości. Nie wiem teraz co właśnie zrobić.

Ostatnio jak sprawdzałem, to klucze Windows 7 w DreamSpark Premium były kluczami MAK z limitem 5 aktywacji - po 5 aktywacjach nie powiedzie się aktywacja online, będzie wymagane porozmawianie z konsultantem.

Licencja mówi, że nie możesz ponownie zainstalować systemu po ukończeniu studiów, co oczywiście nie oznacza, że klucz przestanie działać - prawdopodobnie zadziała, prawdopodobnie się aktywuje bez problemu, ale będzie to niezgodne z licencją.