DreamSpark jak działa?

(simonides) #1

Witam. Chciał bym ściągnąć z DreamSparka Windows 7 Professional. Na jakich zasadach działa pobrane oprogramowanie? Gdzie znajdę klucz aktywacji? Licencja oprogramowania będzie na jakiś czas czy normalnie już na zawsze? Proszę o odpowiedź z góry dziękuję.

(rgabrysiak) #2

Jeżeli masz dostęp do programu Dream Spark to tak w skrócie - logujesz się na swoje konto, wybierasz system który chcesz pobrać "dostajesz" klucz do systemu i pobierasz obraz systemu.

Następnie wypalasz go na płytę bądź tworzysz bootowalny pendrive (np. narzędziem od MS Windows 7 USB/DVD Download Tool).

Po instalacji aktywujesz system i gotowe.

O programie Dream Spark możesz przeczytać np. tutaj: https://www.dreamspark.com/what-is-dreamspark.aspx

A więcej informacji znajdziesz w Google :wink:

(simonides) #3

Najbardziej mi zależy nad tym czy jak aktywuje system to będzie jakiś czas (licencje) czy już system będę mieć do końca. Wyczytałem że obraz jest jednorazowy i że np formata już nie zrobię ewentualnie zalecają zrobić kopię zapasową i przywracać system do ustawień fabrycznych.

(rgabrysiak) #4

Na przykładzie Dream Spark (MSDN AA) do którego dostęp posiadałem powiem tak, system ma dożywotnią licencję ale nie można go ponownie instalować po ukończeniu studiów.

Czyli mogłem korzystać z zainstalowanego systemu (który instalowałem będąc studentem) ale po ukończeniu edukacji nie mogłem go reinstalować.

Nie wiem skąd takie informacje, ja dokonywałem jednokrotnej reinstalacji systemu i klucz przeszedł pomyślnie ponowną aktywację. Ale może coś się w ostatnim czasie zmieniło.

(simonides) #5

Dobra czyli w czasie kiedy chodzę na studia mogę reinstalować (formatować) system wtedy klucz działa. A kiedy skończę studia klucz przestaje działać a system działa dalej?

I jeszcze 1 pytanie lepsza wersja 32bitowa na dosyć slabym komputerze czy 64bit? http://www.toshiba.eu/discontinued-products/satellite-l500-1ef/

(falcon89) #6

Mimo wszystko 64 bitowa wersję (z taką wersją ten laptop był sprzedawany).

Ja bym dołożył 2GB pamięci RAM (większy komfort pracy, głownie ze względu na "pamięciożerność" przeglądarek).

(simonides) #7

Niby tak ale laptop juz ma troche lat i nie wiem czy pociagnie dlugo. Na moje nie opłaca się już dokładać kości. Nie wiem teraz co właśnie zrobić.

(mktos) #8

Ostatnio jak sprawdzałem, to klucze Windows 7 w DreamSpark Premium były kluczami MAK z limitem 5 aktywacji - po 5 aktywacjach nie powiedzie się aktywacja online, będzie wymagane porozmawianie z konsultantem.

Licencja mówi, że nie możesz ponownie zainstalować systemu po ukończeniu studiów, co oczywiście nie oznacza, że klucz przestanie działać - prawdopodobnie zadziała, prawdopodobnie się aktywuje bez problemu, ale będzie to niezgodne z licencją.