[Dreamspark] Zakup starego systemu do upgrade

Otóż złożyło się tak, że posiadam ze szkoły klucz do windows 8.1

A problem jest taki, że nie można instalować na “nagi” komputer według licencji.

 

Więc jak wygląda taka instalacja mam swój klucz np. na windows XP i jak go mogę zaktualizować dzięki temu kluczowi do windows 8.1?

Druga sprawa dajmy na to, żeby licencja była zgodna kupiłbym taki oto stary system biggrin1.gif

http://allegro.pl/wi…4098996829.html

To co wtedy po prostu instaluje sobie windows 8.1 i wszystko OK według dreamspark?

Co by się stało i czy było by to do sprawdzenia jeśli bym zainstalował system nie mając licencji własnej na poprzednią wersję systemu?

I ostatnie pytanie czy jeśli dajmy na to posiadam sobie Windows 7 HE BOX to czy upgrade z dreamspark zachowuje tą zaletę BOX (wymieniam sobie płytę główną, procesor itp.) i Windows 8.1 jest legalny?

 

Może z tymi pytaniami się chybotam na poziomie piractwa, lecz wolę to wiedzieć niż narobić sobie kłopotu.

  1. Możesz zaktualizować XP do 8.1.
  2. Tutaj chodzi chyba o upgrade, ale np. ja mam upgrade, lecz jest instalacja bez systemu.
  3. Będą problemy z przywróceniem
  4. Hmmmm, to zależy jaki jest obraz upgradu. Na dreamsparks są chyba licencje VLM. Bo jak masz upgrade w wersji box to masz nadal boxa, a gdy OEM to OEM. Bo po upgradzie system będzie zawierał nowy klucz, i instalują się tylko pliki dla twojego typu licencji jak OEM lub BOX.

Musisz mieć dowolną licencję na komputer, na którym instalujesz system z DreamSpark. Absolutnie dowolną, ale musisz mieć. Po prostu bierzesz, wyrzucasz system jaki tam jest, instalujesz Windows 8.1 z DreamSpark, na czysto. To nie jest wersja UPG, tylko VL, ona nawet nie sprawdza, czy faktycznie jest instalowana jako upgrade - to po prostu kwestia zgodności z licencją (nie sprawdza nic między innymi dlatego, że “klauzula naked PC” nie obowiązuje w laboratoriach komputerowych uczelni).

 

System z DreamSpark jest przenośny pomiędzy komputerami - usuwasz z jednego, instalujesz na drugim. O ile masz licencjonowany (inny) system na obydwa komputery, bo nie możesz zainstalować na “nagim” komputerze.

 

Jeśli masz BOX - masz licencję na dowolny komputer - na dowolnym komputerze zainstalujesz system z DreamSpark.