DREAMWEAVER robi znaki na początku strony

gdy tworze plik PHP w DW to mi robi jakies trzy znaki na poczatku strony… oczywiście widze je dopiero gdy otworze ten plik np w netbeansie. Nie moge tego zignorować bo mi pluje gdy tworze sesje… prosze o pomoc

Dodane 14.12.2010 (Wt) 21:12

dokladnie coś takiego



Dodane 14.12.2010 (Wt) 21:14 – zauważyłem że Ł w dreamwerze jest krzkiem za Ł w netbeansie a i odwrotnie gdy wpisze Ł w netbeansie to sie robi krzak w dreamwearze. Pokaże jeszce sekcje head

Dokument bez tytu�u

otwórz plik html w notatniku, kliknij zapisz jako i zapisz pod tą samą nazwą, jednak kodowanie zmień z ANSI (albo innego) na UTF-8. Zobacz jak będzie teraz.

Otwórz na nowo w Dreamwaverze i edytuj pisząc normalne polskie znaki i zapisując i wyświetlając dobrze. Pozdrawiam!

nie musze zmieniać kodowania bo ono właśnie takie jest. poza tym ja nie chce zmieniać w notatniku kazdego pliku tylko chce przestawic DW zeby mi tak juz nie robił…

tu nie chodzi o kodowanie w HTML, ale kodowanie zapisu pliku, to co innego. A co z tym zrobić to szczerze mówiąc nie wiem, nie wiem w jaki sposób zrobić to masowo… Może przez Total Commander by się dalo, albo coś tego pokroju. A sprawdziłeś, czy jeśli zrobisz tak jak powiedziałem, nie ma problemu ze znakami?

Ustaw kodowanie na UTF-8 bez BOM i zapis ANSI a format Unix i powinno być ok, z dw nie korzystam, ale kodowanie wszędzie powinno być takie same w php więc powinno pomóc :lol: