Drgający obraz na matrycy laptopa

Witam,

zauważyłem już jakiś czas temu coś niepokojącego: zdarza się, iż obraz na moim laptopie (hp dv5-1170ew) drga.

Trwa to kilka sekund, potem jest ok - jeżeli coś ruszę to niemal natychmiast jest ok.

Z tego co zauważyłem, nie ma znaczenia czy lap jest obciążony czy nie.

Praktycznie od zakupu pracuje leżąc na biurku, rzadko na baterii.

PS: Od lutego do połowy lipca było ok…

Z tego co się dowiedziałem, że to być wina jakiegoś poluzowania kabla sygnałowego. Co mogę z tym zrobić?

Witam,

Z tego co piszesz - faktycznie problem może tkwić w taśmie która łączy matrycę z płytą główną laptopa. Pierwsze pytanie brzmi - czy notebook jest jeszcze na gwarancji ? Być może masz pozakładane plomby których gołym okiem nie widać, a demontując przedni panel możesz taką plombę zerwać. Z tego co pamiętam HP ma plomby tylko na układzie chłodzenia procesora więc można śmiało demontować panel i sprawdzić czy taśma jest należycie dopięta. Jeśli natomiast nie rozbierałeś nigdy notebooka lepiej odnieść go do zaufanego serwisu i tam to sprawdzą (nieumiejętne rozbieranie notebooka grozi uszkodzeniem plastików).

Gorzej jeśli uszkodzona jest taśma od matrycy - wtedy jedynie zakup nowej taśmy albo allegro albo jak ktoś ma na tyle zdolności manualnych zastąpienie uszkodzonych przewodów taśmy innymi przewodami :slight_smile: .

Pozdrawiam,