Drgania obrazu na LCD LG L1718S

Od kilkunastu dni mam monitor LCD LG L1718S. Zauważyłem, że po około 15 minutach pracy, z monitorem zaczynają się dziać jakieś “cuda”. Za każdym razem, gdy dysk intensywnie pracuje (i słychać “skrobotanie”) obraz zaczyna drgać, ale nie wszędzie - tylko na aktywnych oknach (np. na oknie pobierania pliku) lub na paskach adresowych i przyciskach menu IE i Eksploratora. Co to może być? Taka sytuacja występuje od początku zarówno przy podłączeniu monitora do gniazda D-Sub jak i DVI (przez przejściówkę). Ustawienia: 1280x1024 przy 60 Hz.

Czy na wcześniejszym monitorze wszystko było dobrze ?? Może zmień częstotliwość i sprawdź efekty.

Albo jest to wada monitora…

Wcześniej miałem CRT i używałem ustawień 1024x768 przy 85 Hz. Wtedy nie było takiego czegoś. Co prawda po zmianie karty graficznej pojawiło się delikatne smużenie obrazu, ale nie było zadnych drgań. Na obecnym LCD, po zmianie odświeżania na 75 Hz drganie także występuje, ale jest już znacznie słabsze (prawie niezauważalne). Zaznaczę, że drganie jest tylko wtedy, gdy dysk intensywnie pracuje, co objawia się jego “chrobotaniem”. Problem w tym, że przy 75 Hz na LCD jest już ogromne smużenie ekranu. Może to karta graficzna jest winna?

Nie ma większej częstotliwości odświeżania ??

Dla tego LCD 75 Hz odświeżania to maks…