Drive Image 7.o

Jeśli ktoś może mi pomóc w tej sprawie to bardzo proszę.

W komputerze mam dysk ATA a chcę przenieść cały obraz dysku z tego komputera na nowy komputer który posiada dysk SATA. Programem Drive Image 7.0 zrobiłem kopię starego dysku, jak go teraz odtworzyć na nowym dysku. Drive image pracuje w środowisku windows xp. Nie posiadam płyty instalacyjnej programu, podobno powinno się uruchamiać komputer z płyty instalacyjnej programu ale co zrobić jeśli takowej nie ma. kazik1941

Musisz utworzyć dyskietki pod dosa. :smiley:

Ale program drive image nie tworzy dyskietwk pod dosa gdyż jak zaznaczyłem pracuje tylko w środowisku win xp

Pozdrawiam :smiley:

Ja używam Drive Image 2002 i można stworzyć dyskietki pod dosa. Możliwe że w twojej wersji nie. Zresztą jak sobie przypominam było coś na ten temat na forum. :smiley:

Zgoda, tylko program drive imagr 2002 nie obsługuje dysków SATA. I w tym cała rzecz aby przenieść z dysku ATA na SATA

pozdrawiam

No to masz problem. :frowning: Tym programem raczej tego nie zrobisz. :?

](*,) Dzięki za szczere chęci. Może ktoś jeszce coś pomoże.

Pozdrawiam

Jeżeli masz na zbyciu 4.50 zl. to kup ostatni numer “Komputer Świat”.Jest tam w dziale “Dla ambitnych” dokładnie opisane jak stworzyć i jak przenieść obraz dysku przy pomocy Drive Image 5 i Drive Image 7.

Z tego co tam wyczytałem, nie potrzebujesz płyty instalacyjnej systemu, tylko płytę instalacyjną Drive Image 7. Jeżeli masz program, to taką płytę sam zrobisz.

Nie będę ci przepisywal całego artykułu bo jest długi, ale gdy go przeczytasz na pewno znajdziesz w nim wszystkie potrzebne informacje.

magnum

Witaj!

Mam ostatni numer KS ale nie wiem jak zrobić z programu płytę instalacyjną, będę wdzięczny za pomoc :smiley: