Driver irql not less or equal - bluescreen po aktualizacji sterownikow grafiki

Cześć,

Postanowiłem zaktualizować sterownik karty graficznej (Nvidia GeForce 820M) i wszystko szło dobrze do pewnego momentu instalacji. Ekran pomigał, co jakoś specjalnie mnie nie zdziwiło, bo to normalne, jednak po tym pokazał się bluescreen z takim oto kodem: driver irql not less or equal. Ale to nic, laptop zaczął tak głośno pracować że nie wyobrażałem sobie nawet że tak może, dosłownie jak jakaś kosiarka (proszę się nie śmiać, poważna sprawa :)). Po czym zrestartował się i nie wstaje, wisi na pamiętnym bluescreenie.

I teraz pytanie, jak mam wrócić do Windowsa 8.1 bez wymazywania danych? Gdyż mam tam pare bardzo ważnych dokumentów na które czeka pewny urząd, ale mniejsza o to. Mam innego lapka z Windowsem 10 więc mógłbym teoretycznie pobrać sobie ISO na nim i wgrać na swojego, bo czemu nie - w końcu klucz jest ten sam, robiłem downgrade jakiś czas temu.

Proszę, błagam o pomoc :slight_smile:

Odinstaluj sterownik w trybie awaryjnym z wierszem polecenia (F8)

DEVMGMT.msc

ENTER

Usuń oprogramowanie sterownika z komputera .

RESTART

WIN+R

DEVMGMT.msc

OK

Sterownik - Aktualizuj sterownik , Przeglądaj mój komputer … , Pozwól mi wybrać z listy …

Dodam że system to Windows 8.1 (UEFI) i nie reaguje na F8, z tego co wiem w tryb awaryjny wchodziło się z poziomu okna logowania, a bluescreen jest wcześniej.

To spróbuj zaraz po uruchomieniu komputera wcisnąć SHIFT+F8

 

Powiem tak, nawet gdy wciskam F8 lub Shift+F8 pokazuje się tylko to:

Nie mam utworzonego punktu przywracania, a po wybraniu tej opcji laptop stoi na logo Lenovo.

Jeszcze jedna ważna sprawa, zależy mi tylko na plikach, jeśli je odzyskam mogę postawić system na nowo. Dzięki za dotychczasową pomoc

Pliki możesz odzyskać z pomocą np. UBUNTU , SLAX-a uruchamianych jako LIVECD .

No i dobrze. Wybierasz Anuluj, i powinno ci się pokazać okienko Wybór opcji, w którym wybierasz Rozwiązywanie problemów, a następnie Zaawansowane i na koniec Opcje uruchamiania, skąd już prosta droga do Trybu awaryjnego…

Aktualizacja: obejrzyj sobie wpis kolegi Bachusa: http://www.dobreprogramy.pl/bachus/F8-taptapfapfaptaptap,37649.html