Driver_irql_not_less_or_equal

Witam.Mam problem z kartą sieciową jak przypuszczam .Objawia się to blue screen’em DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.Potem informacje techniczne :STOP :0x0000000D1(0x00000004,0x00000002,0x00000001,0xF5FC5CE0)

mrv8k51.sys-Address F5FC5CEO BASE AT f5fc5000,DateStamp 3FEGFA56

Moja karta to ASUS 802.11b/g Network Adapter , widziałem podobny problem na forum , niestety niemieckim.

W podglądzie zdarzeń widnieje wpis błędu systemowego Kod błędu 100000d1, parametr 1 00000004, parametr 2 00000002, parametr 3 00000001, parametr 4 f5fc5ce0. [kategoria 102 ,identyfikator zdarzenia1003]

Podejrzewałem inne aplikacje takie jak azureus ,bear share czy open VPN ale wydaje mi się ze to nie jest ich wina.Problem jest skomplikowany , miałem przekierowane porty a teraz przydzielono mi zewnętrzne IP i od tego czasu wszystko się je…!

Są też wpisy odnośnie ostrzeżeń: Protokół TCP/IP osiągnął limit zabezpieczeń ustalony dla liczby równoczesnych prób połączeń TCP.

[identyfikator zdarzenia 4226]

Adres IP połączenia 10.8.0.1 dla karty sieciowej o adresie 00FFF0872C6E został zabroniony przez serwer DHCP 10.8.0.0 (Serwer DHCP wysłał komunikat DHCPNACK).

[identyfikator zdarzenia 1002]

Dla dopełnienia kolorytu tych niepokojących mnie zdarzeń dodam że miałem “problem” z kartą graficzną GeForce6600 ,np. po zalogowaniu w systemie miałem czarny ekran , w trybie awaryjnym wszystko w porzadku.Potem już na pierwszych stronach BIOSu miałem kolorowe znaczki.Po zainstalowaniu systemu wszystko było w porzadku dopóki nie zainstalowałem sterowników od karty graficznej.Kupiłem nową , wszystko w porządku do tej pory , z tym że ekran mi "pulsuje " delikatnie , a poprzednia karta okazała sie dobra. Dowiedziałem sie od znajomego że to może być wina karty sieciowej .Ręce opadają , mam inne rzeczy na głowie a tu blue screen za blue screen’em.

Czekam na jakieś wskazówki .Pozdrawiam z informatycznego piekła!!

Jeśli to jest plik od sterowników karty WIFi (a tak chyba jest, z tego co widzę w google) to samo przeinstalowanie tej karty powinno pomóc. Błąd 0xD1 oznacza konflikt adresowania urządzeń (jeśli dobrze pamiętam). Oczywiście konflikt ten powoduje urządzenie, do którego błąd się odnosi (tu mrv8k51.sys).

Niestety przeinstalowanie sterowników nie pomogło , ściągnąłem najnowsze sterowniki i na nich również efekt jest podobny…więc??