Driver_irql_not_less_or_equal

Witam, ostatnio przy uruchamianiu firefoxa wyskoczył mi niebieski ekran i taki komunikat:

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL i niżej coś takiego: atapi.sys Adress B9EE9AF2 base at B9EE4000, Date Stamp 4862539d

wie ktoś może czego to dotyczy?

Przecież napisałeś czego dotyczy, czytaj to co piszesz: sterownik atapi.sys zły lub uszkodzony.

Cześć

J/w, dodatkowo przeczytaj:

blad-niebieskim-ekranie-moze-ktos-pomoze-t507178.html

blue-screen-atapi-sys-prosze-pomoc-t486848.html

debugger-wykryl-blad-atapi-sys-jak-sie-pozbyc-t318183.html

Antywirusa Avasta masz? Windows 8? To on powoduje problemy.

Tak, a od kiedy atapi.sys jest plikiem avasta?

Dziękują za szybki odzew, jednakże nie dodałem kilku ważnych rzeczy: po tym jak wyskoczył mi ten błąd komputer nie chciał się uruchomić pojawiał się następujący komunikat: DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK , w dodatku gdy włożyłem płytę z windowsem nie mogłem rozpocząć instalacji ponieważ wyskakiwał komunikat mówiący o tym że “instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych na tym komputerze. Sprawdź czy wszystkie stacje dysków twardych są zasilane i właściwie podłączone do komputera” . Po tym wymieniłem kabel łączący płytę główną z dyskiem (na nowy) oraz podpiołem do stacji dysków drugie wejście kabla zasilającego i komputer uruchamia się normalnie. Może toś zmieni w diagnostyce problemu, pozdrawiam :slight_smile:

Cześć

Dla pewności przetestuj dysk twardy np. programem HDTune.