Driver Power State Failure Windows 10, Asus Rog GL553VD

Tak mi gra mówi, wiec nie wiem co jest grane nie tak, każdy inny sterownik wyrzuca błąd wiec nie ogarniam tego proboje wszystkich możliwych sposobów i nic nie działa :confused: po tym jak mi wyskakuje ten bsod to komputer zaczyna robić jak odkurzacz, włączy się pulpit bez ikonek i bum! Wyłącza się :confused:

Co najciekawsze tego pliku jak nvlddmkm.sys. system nie ma nawet w C:\windows\system32\drivers wiec nie wiem co jest grane naprawdę. Czy faktycznie zostaje mi oddać go po świętach do naprawy?

witaj, mam ten sam laptop i ten sam problem. Ciągle z tym walcze, ale nie moge zrobic nic, ani grac, bo odpala mi sie na zintegrowanej intela. Po drugie zauwazylem taka przypadłość ze jak nie podlaczam zasilacza i dziala na baterii to jest stabilnie, problem pojawia sie po podlaczeniu ladowarki, od razu zwiecha systemu, wentylator coraz glosniej i na koniec bluescreen z kodem system state failure i restart…
aha dodam ze problem pojawil sie po wspanialej aktualizacji windows 10.

Rozwiązałem problem. Przynajmniej działa u mnie do chwili obecnej. Odinstaluj ostatnią aktualizacje windowsa nastepnie odinstaluj całą nvidię przez DDU w trybie awaryjnym. Po tym wgraj najnowszą wersje biosu przez winflash z poziomu pulpitu, nastapi restart i windows sie zaktualizuje. na koniec wgraj najnoszą nvidie. U mnie już jest stabilnie, pozdrawiam.

A skąd instalowałeś sterowniki do nvidii? od nich prosto ze strony? nie wyrzuciło ci błędu w ogóle?

Ok problem Na chwile obecną rozwiązany. Już 3 dni bez błędu. Jak? Zaktualizowanie biosa, potem branie się za instalowanie czego kolwiek. Działa bardzo dobrze, nic nie wywala :d

tak, najnowsze ze strony nvidii, zero błędów jak na razie.

Witam. Ja też miałem ten problem i pisałem z supportem asusa i też mi doradzili aktualizacje biosu do wersji 304 a mam asusa GL553VE i instalacje od nowa systemu ale już dwa razy mi wywaliło blue screena z tym błędem. Mam zainstalowane stery do grafiki najnowsze od Nvidii u mnie ma to miejsce tylko podczas uruchamiania gry World of Tanks w każdej innej grze nie ma problemów. Jeszcze spróbuje zainstalować stery do asusa ze strony i zobaczę jak będzie.

@jebzdzidy9 mam taki sam problem jak wy mieliście. Jednak u mnie gry działają pięknie, problem pojawia się kiedy delikatnie obciążam komputer wszystkim innym niż gry :slight_smile: Przeinstalowywałem system milion razy, sterowniki w trybie awaryjnym, tańczyłem, plułem przez lewe ramię a i tak jedynym lekarstwem jest instalacja Windowsa 10 w wersji 1703.

Czy miałbyś może czas aby np zainstalować Photoshopa w wersji testowej i pobawić się chwilę? U mnie właśnie photoshop się wywala, podobnie Android Studio. W przypadku photoshopa jest tak, że zamiast odpala się na nvidii, potem wywala się sterownik i dalej pracuje na intelu. I po niedługim czasie bardzo często mam Driver Power blablablabla.

Póki co zablokowany mam Windows Update, ale tym samym jestem odcięty autoinstalacji sterowników co jest jak powrót do Win 98 :smiley:

Powiem tak: od tamtego czasu system działa bez zarzutów. Pod obciążeniem daje rade we wszystkim, wymagające gry nie stanowią problemu. Karta graficzna maksimum wydajności. Powiem Ci nawet ze pod obciążeniem typu koparka do bitcoinów gdzie wykorzystywany jest cały procesor i cała grafika od nvidii działa stabilnie całą noc. Mogę Ci przetestować, ale nie wiem czy to coś da. Na chwile obecną system W10Home 1709. Kompilacja: 16299.248