Drmk.sys , winlog , kłopot z aktualizacją sterownika i inne


(Martinez88) #1

Witam, jest to mój pierwszy post na Waszym forum. Jak to w życiu bywa, dopóki wszystko działa, wszystko gra, przymykałem oko na mniejsze problemy, z powodu braku czasu, chęci przy zabawie, aż do wczoraj...

Płyta główna gigabyte intel 945 s seria, grafika geforce GT 240, wczoraj chciałem zaktualizować sterownik do grafiki z wersji 1.91... do 270.61. W trakcie instalacji sterowniku dxwięku wyskoczył, że potrzebuje Service Packu 3 z CD windowsa, szczegół, że ja mam zainstalowanego XPka SP2, tylko tyle, ze updateowanego na SP3... No ok, znalazłem na dysku wymagany plik o nazwie - drmk.sys . Po tym zaczyna się błędne koło, wamundy, pcXXX itp, niby rusza z instalacją, a tu nagle ponownie żąda drkm.sys.... Wrzuciłem XP z SP3 do Cd-Romu, to samo, tylko już nie odsyła od sasa do sasa, do kolejnych plików.. Miało to miejsce wczoraj, pozostałe składniki grafiki itp zostały pomyślnie zainstalowane, poza dźwiękiem i w efekcie w menadżerze urządzeń sytuacja wygląda tak:

Obecnie sterownik jest rzekomo zainstalowany, jednak bez komponentu muzycznego jest niepełny...

Drugim moim problemem jest prawdopodobnie uszkodzony plik winlogon, wiem, że odpowiada za autostart CD, USB itp. Tworzy jakieś fikcyjne foldery, które samodzielnie nie chcą się usuwać, a jedynie za pomocą unlockera udaje mi się wywalić te śmiecie z dysku, ale co z ego, jeśli po ponownym uruchomieniu, pojawiają się te puste foldery jeszcze raz (za pewne jest to spowodowane ingerencją w przywracanie systemu). Jak mam go podmienić?

link:

Ostatnią moją bolączką jest podejrzanie wysoka temp. w biosie - od 94 do 103 stopni! !!

Na koniec podam logi z HiJackThis'a:

http://3paste.com/hash/dbb646bac9be956ff7902137d6676a6b

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc!! :slight_smile:


(system) #2

Co do Twojego problemu nr.2: pobierz stąd http://www.softpedia.com/get/CD-DVD-Too ... pair.shtml i uruchom. W pierwszym (i jedynym) oknie zaznacz tylko pozycję pierwszą z góry , potwierdź i zrestaruj komputer.

Mam wrażenie, że za mocno "ręcznie" ingerujesz w zawartość systemu (usuwanie folderów, czy plików systemowych). Zostaw to odpowiednim programom typu CCleaner itp.

Jeśli chcesz, by na Forum sprawdzono bezpieczeństwo komputera, to zastosuj się do tego: zasady-wklejania-logow-forum-tytulowania-tematow-t253052.html


(Martinez88) #3

Problem nr2 - Jednak to nie wina Cdromu, winlogon odpowiada za logowanie i wylogowanie systemu. Sorry, za wprowadzenie w błąd #-o .

O to wklejki:

http://wklej.org/id/531163/

http://wklej.org/id/531165/

Coś czuję, ze reinstalka mi może pomóc :? W razie ew. odpowiedzi, podpowiadam, ze nie wiem jak za pomocą OTL usuwać pliki z rejestru.


(Acorus) #4

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt..Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Odinstaluj DAEMON Tools Toolbar,Winamp Toolbar for Internet Explorer,Winamp Toolbar for Firefox.


(Martinez88) #5

Acorus - wielkie dzięki!! Nie wiedziałem, że taki bajzel mam, aż wstyd :? Patrzyłem u znajomych, jak wyglaa nowa aktualizacja firefoxa, to była bardziej "chgromowa", a u mnie stara beta cały czas funkcjonowała, pomimo aktualizacji itp, wszystko winamp toobar for firefox zawinił? Komp chodzi znacznie szybciej. nareszcie mogłem uruchomić ukryte pliki. Są jakieś porady/opisy co jest złośliwe w rejestrze, a co nie? Czy metodą prób i błędow dochodzicie do takiej wiedzy?

Umieszczam raporty:

http://wklej.org/id/532444/

http://wklej.org/id/532446/

http://wklej.org/id/532449/

EDIT: Nie na długo pocieszyłem się możliwością podziwiania ukrytych plików, ba nawet z pobieranych instalki programów nie mogę usuwać, usunąłem pliki read.ini, ale to chyba sam się odnawia po każdym uruchomieniu? Tylko w tym folderze sprawa tak wygląda, jednak explorer.exe coś się i tak buracz i protestuje. ( zob. -> http://imageshack.us/f/543/explorerexe.jpg/):

Pokazaly mi się takie shity jak RelevantKnowledge - usunałem z dodaj/usuń, ccleanerem, hijack nic nie wskazał. No i ask toolbar, ale to usunąłem zarówno w przeglądarce jak i z kompa.


(Acorus) #6

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach:http://support.microsoft.com/kb/310405/pl

Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html

Przeskanuj programem Dr.WEB CureIt http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure ... 12976.html

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe