Drogie laptopy APPLE

Witam, zamierzam kupić w niedługim czasie laptop. Po przejrzeniu setek ofert zauważyłem laptopy firmy APPLE. Cena tych laptopów nie była proporcjonalna do parametrów. Wiec, dlaczego laptopy tej firmy sa takie drogie?

Płacisz za szanującą się firme i lidera w tej dziedzinie , takie samo pytanie można zadać odnosnie motoryzacji “dlaczego mercedes jest droższy od fiata chociaż posiadają podobne parametry”

Dzieki za wyjasnienie.

No nie do końca jest tak jak piszesz. W przykładzie, który podałeś, akurat chodzi o co innego. Tu nie tylko chodzi o “szanującą się” firmę, lecz również o potężne pieniądze włożone w badania przez Mercedesa, drożesz i lepsze stopy metalu wykorzystane przy budownie samochowu itp itd… płacisz nie tylko za firmę, ale za najlepsze materiały dostępne na rynku i tzw. “know how”, czyli za to, że ktoś wie jak coś zrobić, a inni nie :wink:

W przypadku laptopów Apple’a chodzi tu również nie tyle o samą firmę, lecz o to, że wraz z produktem dostajesz system operacyjny MacOS (zauważcie, że laptopy z pre-instalowanym Windowsem też są droższe o jakieś 300 zł od tych z linuxem, czy bez systemu). Dodatkowo Apple wkłada ogromne pieniądze w kampanię reklamową i pranie mózgów głupich amerykanów, którzy już na sam dźwięk nazwy Apple się podniecają. A tak poza tym, że laptop ma system MacOS i jabłuszko na obudowie, to niczym szczególnym się nie wyróżnia.

druga sprawa, że taki sam macbook w Stanach kosztuje ok 40% taniej :smiley:

a popatrz na “głupich polaczków” którzy na nazwę core duo i 4 rdzenie, oraz “x” klatek w cyris się podniecają.

Każdy wybiera co lubi :wink:

szpanerstwo kosztuje. i dlatego to takie drogie. a później pytania forum jak zainstalować na tym czymś windowsa bo już się przestało podobać

Apple montuje tez najlepsze matryce na rynku i cena też musi byc adekwatnie wyższa.