Drogie laptopy APPLE


(Pietruszka) #1

Witam, zamierzam kupić w niedługim czasie laptop. Po przejrzeniu setek ofert zauważyłem laptopy firmy APPLE. Cena tych laptopów nie była proporcjonalna do parametrów. Wiec, dlaczego laptopy tej firmy sa takie drogie?


(Zbych ) #2

Płacisz za szanującą się firme i lidera w tej dziedzinie , takie samo pytanie można zadać odnosnie motoryzacji "dlaczego mercedes jest droższy od fiata chociaż posiadają podobne parametry"


(Pietruszka) #3

Dzieki za wyjasnienie.


(kamil_w) #4

No nie do końca jest tak jak piszesz. W przykładzie, który podałeś, akurat chodzi o co innego. Tu nie tylko chodzi o "szanującą się" firmę, lecz również o potężne pieniądze włożone w badania przez Mercedesa, drożesz i lepsze stopy metalu wykorzystane przy budownie samochowu itp itd... płacisz nie tylko za firmę, ale za najlepsze materiały dostępne na rynku i tzw. "know how", czyli za to, że ktoś wie jak coś zrobić, a inni nie :wink:

W przypadku laptopów Apple'a chodzi tu również nie tyle o samą firmę, lecz o to, że wraz z produktem dostajesz system operacyjny MacOS (zauważcie, że laptopy z pre-instalowanym Windowsem też są droższe o jakieś 300 zł od tych z linuxem, czy bez systemu). Dodatkowo Apple wkłada ogromne pieniądze w kampanię reklamową i pranie mózgów głupich amerykanów, którzy już na sam dźwięk nazwy Apple się podniecają. A tak poza tym, że laptop ma system MacOS i jabłuszko na obudowie, to niczym szczególnym się nie wyróżnia.


(lord_ko) #5

druga sprawa, że taki sam macbook w Stanach kosztuje ok 40% taniej :smiley:


(Z35ikr) #6

a popatrz na "głupich polaczków" którzy na nazwę core duo i 4 rdzenie, oraz "x" klatek w cyris się podniecają.

Każdy wybiera co lubi :wink:


(sosen86) #7

szpanerstwo kosztuje. i dlatego to takie drogie. a później pytania forum jak zainstalować na tym czymś windowsa bo już się przestało podobać


(Misza89) #8

Apple montuje tez najlepsze matryce na rynku i cena też musi byc adekwatnie wyższa.