Dropbox - brak w menu kontekstowym

Witam! od niedawna używam dropboxa do wymiany plików między dwoma komputerami, rzecz w tym, ze na jednym nie wyświetla sie odnośnik w menu ( prawy klawisz) umożliwiający udostępnianie pliku “komuś”.

Dodatkowo jeśli na komputerze “A” widać ikonki w folderze dropbox z zaznaczonym tzw. haczykiem na zielonym polu, o tyle nie ma czegoś takiego na komputerze “B”. W czym może tkwić problem ?

Za udzieloną pomoc przewidziana nagroda 10 000zł :smiley:

W konfiguracji firewalla w komputerze B, lub w rożnych wersjach DropBoxa.

Poproszę gotówką. :smiley:

Jesteś pewny, że klient Dropboksa chodzi w tle? Wygląda jakby po prosty był wyłączony.

chodzi normalnie. Wrzucam pliki są normalnie zrzucane na serwer, ale nie ma odnośnika w menu kontekstowym no i foldery nie są naznaczone tymi “haczykami”, ale ściąga i wysyła pliki.

Firewalla wyłączyłem jak i noda, więc to nie to, program identyczny co na kompie “A”. Z dostawcą sieci też chyba wszystko ok. bo znajomy ma tego samego dostawcę, Vectra i u niego śmiga. Czy może to byc wina windowsa Xp RGB ( tak chyba się nazywał) nie pamiętam, bo instalowałem go jakieś 2 lata temu. Ściągałem go z torrenta, pewnie wiecie o jakiego chodzi)