Dropbox, katalog My Dropbox - a co jeśli konieczny format?

Witam serdecznie. Korzystałem z programu Dropbox, mam na nim dane, jak wiadomo program tworzy w systemie katalog o nazwie My Dropbox, który jest też jednocześnie powiązany z serwerem. Wystarczy wrzucić coś do tego katalogu i automatycznie wysyła się na serwer, albo usunąć coś z katalogu i usuwa się plik z serwera.

Zatem moje pytanie brzmi. Jeśli nastąpiłaby taka sytuacja, że nagle dysk twardy uległ by uszkodzeniu, czy nagle musiałbym format zrobić wszystkich partycji, to co wtedy z moimi danymi w Dropboxie? No one są na serwerze, ale przecież są też w tym folderze a on jest powiązany z serwerem.

Jednak coś mi zaczęło świtać. Wydaje mi się, że folder jest jedynie powiązany wtedy gdy program Dropbox w systemie jest uruchomiony. Czyli jak będzie wyłączony, ja coś usunę z My Dropbox, to nie nastąpi to na serwerze dopóki nie uruchomię ponownie Dropboxa.

Czy mam rację, wolę się upewnić pytając się tutaj lepszych fachowców :slight_smile:

Właśnie program dropbox jest po to, żeby robić backup ważnych plików. Jeśli np. zrobisz formatowanie dysku to pliki na serwerach dropbox’a zostaną. Po np. formatowaniu wchodzisz na stronę dropbox’a i się logujesz, pobierasz pliki które są na ich serwerach i instalujesz sobie dropbox’a…

Czyli tak jak myślałem. Pliki na serwerach zostaną. Ale jeśli po formatowaniu najpierw bym zainstalował i uruchomił Dropboxa, to pliki skasowały by się, bo zostało by przyjęte to, że w folderze nic nie ma, mam rację tak?

Czyli w takiej sytuacji pod żadnym pozorem nie włączam Dropboxa, najpierw loguje się na serwer, pobieram pliki i dopiero mogę uruchomić Dropboxa.

Jeśli po sformatowaniu zainstalujesz Dropbox’a na nowo, to zacznie on automatyczne synchronizować się z plikami znajdującymi na serwerze. Nic nie tracisz.

Najbezpieczniej w takim wypadku wejść na webowe zarządzanie Dropboksem i odłączyć ten komputer na którym będzie się działa akcja. (Account -> My Computers i unlink obok właściwego). A po zainstalowaniu podłączyć ponownie przez konfigurator poinstalacyjny.

Rozumiem, że nic z moimi plikami w Dropboxie się nie stanie przez to. Ok, dzięki