Druga kość pamięci ram do procesora bez dual channel

W komputerze mam już mam jedną kość pamięci 1024MB. Chciałem dokupić drugą taką samą KINGSTON 1GB 1024MB. Pamięć jest taka sama jak moja. Czy warto ją kupować do procesora bez Dual Channel? Chodzi głównie o gry ponieważ wszystkie nie wiadomo czemu się tną i myślę że to z powodu zbyt małej ilości ramu. Komputer jak w podpisie.

Pozdrawiam

Więcej niż 1GB w jeden slot i tak nie włożysz więc dokupienie drugiej kości jak najbardziej jest z sensem. a co do przycinania gierek zapewne masz zasyfiony system. może na początek defragmentuj dysk

Sprawdzałem na “czystym” windowsie. Jest trochę lepiej ale i tak dalej przycina.

Wiadomo że przy dualu jest większy zysk, ale sama większa pojemność ramu też da pozytywny efekt, jest pare nowych tytułów przy których różnica 1 a 2 gb ramu jest bardzo znacząca dla liczby fps

W jakich grach przycina?

np. Command & Conquer Wojny o Tyberium, Need for Speed: Carbon, Loki. Jest ich więcej ale to chyba wystarczy.

nie powinno w tych grach Ci się przycinać może masz złe stery wgrane od grafy, wgraj omegi drivers

Może być to wina Visty, która zajmuje prawie 500MB ramu? Mam najnowsze sterowniki Catalyst 7.9

A no tak nie zwróciłem uwagi że masz skifną viste niestety musisz dokupić kolejny 1GB ramu