Druga kość RAM - nie wiem jak wybrać

Cześć. Mam pytanie dotyczące drugiej kości RAM. Sprawdziłem co mam w laptopie, ale jest słabo z dostępnością tej pamięci.

Czym mam się kierować, jeśli zdecyduje się na kość innej firmy lub tej samej. Co z danych musi się zgadzać, aby nie było zgrzytów?

Czy ta pamięć będzie współpracować? https://www.morele.net/pamiec-do-laptopa-hyperx-impact-black-ddr3l-sodimm-8gb-1600mhz-cl9-hx316ls9ib-8-645770/

Bez_tytus%C5%82u_1

W teorii tak, ale:

  • warto podać do czego chcesz wsadzić dodatkową pamięć,
  • warto pokazać co jest pod Slot#1, bo może tam już jest pamięć? Ile w sumie masz pamięci w laptopie?
    PS drugi moduł a nie kość. Kość to ten scalak na układzie pamięci

Slot #1 jest pusty - sprawdzałem. Jeśli dobrze zrozumiałem to chcę wsadzić do Slot#1? :slight_smile:

Mam jedną pamięć 8gb, chciałbym dołożyć drugą,

Dzięki za info.

Jeszcze raz, bo nie wiem czy się zrozumieliśmy: to, że jest wolna dziurka nie oznacza, że wszystko zadziała. Warto więc chociaż otworzyć specyfikację laptopa, czy np. obsłuży 2x8GB, bo jest gdzieś zapis, że laptop obsługuje do 8GB RAM (w jednym module 8GB, lub 2 x 4GB).
Upraszając: zaczynasz dobór podzespołów od dupy strony :wink:
Producenci pamięci mają też konfiguratory (bazy laptopów, pecetów, serwerów) i po wpisaniu modelu potrafi to wypluć możliwości rozbudowy.

W momencie zamawiania, mogłem zdecydować się na 2x8 więc raczej może. To nie jest stary sprzęt, choć nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

Do mojego producenta będę musiał odezwać się osobiście. Akurat Dream Machines tego nie posiadają.

Nie rozumiem, ale ok.

Dzięki za pomoc. Może ktoś odpowie na moje pytanie.

Moja rada: wpisz sobie w google, model swojego laptopa+manual. W instrukcji znajdziesz wszystkie informacje których szukasz skoro ewidentnie nie chcesz podać co za sprzęt posiadasz.

To jest pamięć Kingston DDR3L CL9 1600MHz - może być każda o tych parametrach - najważniejsze CL