Drugi dysk twardy

Posiadam wolny, sformatowany dysk twardy Seagate ST340810A 40GB i chciałbym go dołożyć do mojego komputera. Obecnie w komputerze pracuje dysk Seagate ST 80 GB. Pasowało by mi, aby ta 40-tka pracowała jaka „master” i tam byłby zainstalowany system, a ta 80-tka jako „slave” . Prosiłbym o kilka fachowych rad w tej sprawie, a w szczególności jak sprawdzić który z nich jest szybszy – gdzie to odczytać, które parametry o tym mówią, jak ustawić zworki – na której pozycji patrząc od strony lewej ma być dla „master”, a na której dla „slave”, czy będę coś musiał zmieniać i ustawiać w Biosie? Dziękuję !!

Więc ta 80-tka pozostanie na „master” a 40-tka będzie zabudowana na „slave”.

Na etykiecie tej 40-tki jest odnośnie zworek: 1/ zworka na pierwszym złączu patrząc od lewej – „Master or single driver” 2/ brak zwoki na złączach – „Drive is a slave” 3/ zworka na drugim złączu patrząc od lewej – „Enable cable select”.

Jak mam ustawić zworkę na tym dysku? Dziękuję !!

W ogóle jej nie ustawiasz - dysk będzie pracował na Slave kiedy będzie bez zworki.

Podpinasz go odczywiście do środkowej części taśmy, drugi dysk ustawiony na master do końca taśmy.

I to właściwie wszystko.