Drugi dysk

W jaki sposób podłączyć drugi dysk do komputera

Wystarczy przestawić zworki na slave, i podpiąć pod kabel (S)ATA. Ogółem chodzi o to, że na jednej taśmie 1 napęd to master, a drugi to slave.

Slave zawsze w środku:

master----slave----------płyta główna.

Dysk, który już Masz jest ustawiony na master, więc nowy podpinasz jako slave. Tamtego nie przekładaj, bo możesz mieć problemy z systemem.

Co do dysku SATA, sprawa jest prostsza., gdyż tam jest jest kabel z jedną wtyczką do napędu, więc zworka jest niepotrzebna.

Czyli drugi dysk można podpiąć na tej samej taśmie co pierwszy tylko trzeba go ustawić jako slave - czy dobrze rozumuje ?

Tak, dokładnie.

Plus, to co zapomniałem dopisać, a napisał cosik_ktosik , master jest “nad” slave, jak same nazwy wskazują :slight_smile: Dokładnie tak jak tu:

Abym miał całkowitą jasność

Z płyty głównej z primary idzie jedna taśma na której jeden dysk jest master a drugi ustawiam jako slave ,natomiast napęd optyczny z płyty idzie z secondary czy tak?

Tak powinno być. Dyski na jednej taśmie (nowy na slave, podpięty do środkowej wtyczki), a CD na secondary, osobno.

To czy podepniesz dysk czy napęd to już ma mniejsze znaczenie. Ja osobiście mam dwa dyski na Primary Master/Slave i dwa napędy na Secondary Master/Slave.

Tak jak napisałeś, napęd na Secondary Master.

Dzięki wszyskim którzy zabrali głos w w/w temacie

Pzdr.Jarek