Drugi dysk

mam dwa dyski podłączone na sata.po nowej instalacji xp drugi dysk jest widziany w menadżerze urządzeń,ale nie ma go po otwarciu KOMPUTERA.jak sie dostać do danych na nim?nie tracąc zawartości

Zawartości nie stracisz - a czego nie widzi to ciężko powiedzieć.

Dysk nowy, utworzone partycje? (przypuszczam, że tak - coś na dysku jest bo zależy na tym żeby nie starcić danych… ale dla pewności… :wink: )

Jaki to dysk?

ST380811AS-dysk używany,przed reinstalacja xp skopiowałem na niego między innymi zdjęcia na których bardzo mi zależy(z ostatnich 5-ciu lat).podstawowy to samsung SP1614C-formatowałem go całkowicie przed inst.

Sprawdź dysk na innym komputerze.

Jaki jest format plików na dysku?

Sprawdź programem typu Partition Magick czy widzi jakies partycje. Może przekonwertowałęs przez pomyłke na inny typ, lub usunołęs podczas instalacji Windows).

Sprawdz w biosie czy jest wszystko dobrze ustawione

typ plików to NFTS-ten rodzaj przekonwerterowalem podczas jego instalacji na komp.Dyst ten jest widoczny przy instalacji WINDOWSA.Jest informacja,że ma pojemność ok.76g z czego zajętych jest ok,20g.Jednocześnie jest informacja,że windows nie rozpoznaje ten rodzaj plików.Jak już wspominałem na początku jak otworzę KOMPUTER to tego dysku nie widać.Podczas instalacji jest widoczny jako partycja G.

Złączono Posta : 24.10.2006 (Wto) 23:05

przed reinstalacją było wszystko w porządku

wez prawym na ikonie moj komputer -> zarzadzaj, z menu po lewo wez zarządzanie dyskami i zrob screena całego okna

dysk 0 podstawowy

part C zdrowy-system

part D zdrowy

dysk 1 podstawowy

zdrowy(aktywna)

Złączono Posta : 24.10.2006 (Wto) 23:25

dysk 0 podstawowy

part C zdrowy-system

part D zdrowy

dysk 1 podstawowy

zdrowy(aktywna)

wszedzie system plików NTFS

Złączono Posta : 24.10.2006 (Wto) 23:27

w tym oknie nie ma litery z nazwą dysku

Złączono Posta : 24.10.2006 (Wto) 23:29

próbowałem podłączyć go również po instalacji systemu,ale to również nic nie dawało

Złączono Posta : 24.10.2006 (Wto) 23:32

jest tylko inf.-poj 74,52,wolne miejsce 50,17

prosze daj screena

wielkie dzięki za pomoc,ale udalo mi sie naprawic-przekonwerterowalem system plików i zadziałało(dysk jest widoczny)-pozdrawiam :smiley:

czyli z FAT32 przekonwertowałęś na NTFS i to było rozwiązaniem :?:

nie przekonwerterowałem na dysk dynamiczny-on był w NTFS