Drugi ekran

Witam. Gdy podłączam drugi monitor do komputera za pomocą kabla VGA i przejściówkę HDMI - VGA monitor jest wykrywany, lecz żaden obraz się nie wyświetla.

Da się dla tego drugiego ustawić może mniejszą rozdzielczość np. coś około HD Ready:

1366x768

Tak, nic nie dalo zmienianie rozdzielczości

No to jeszcze czy masz w ustawieniach zaawansowanych dostęp do odświeżania? Może coś wymusza 120/144 lub 75 Hz a monitor wspiera maksymalnie 60 Hz?

Chociaż może kompletny brak errorów na monitorze wskazuje na problem z “jakością” przejściówki HDMI-VGA.


Myślę, że czas podać model monitora i jakieś namiary co to za przejściówka.

Monitor to Hyundai X224W a przejściówka jest od cablexpert, testowana w sklepie i działała, na monitorze jest ustawione 60hz , czyli tyle ile maksymalnie może mieć. Na opakowaniu od przejściówki pisze że wspiera rozdzielczość 1920x1080 60hz

https://cablexpert.com/products.aspx?key=hdmi-vga jak jej tu nie ma to podaj model konwertera jaki testowaliście w sklepie przed zakupem.

https://cablexpert.com/item.aspx?id=8978 Dokladnie ten model testowalismy w sklpeie i ten sam model jest podłączony do komputera

Przy włączaniu monitora pisze No signal input, co jest dziwne ponieważ normalnie komputer go wykrywa.

A uruchomiłeś w ogóle ten drugi ekran - Win+P ?

Tak, jest na rozszerz. Dodam ss’a jakiego moge zrobic, widac 1 glowny monitor ( przegladarka) i drugi monitor (tapeta) Niestety ten obraz nie wyswietla sie na ekranie a sam monitor jest w stanie spoczynku

Podłączyłem monitor do innego komputera i normalnie działał więc wydaje mi sie ze problem tkwi po stronie systemu

Lub monitor nie lubi tego konwertera (zakładając, że test sprawności był np. vga <-> vga a nie z innego portu HDMI).

Problem rozwiązany. Moja karta obsługuje HDMI 2.0 a adapter ma HDMI 1.4. Dzieki wszystki za pomoc :smiley:

A to dziwne, jakby gubiła się kompatybilność wsteczna?

Prosto i na temat – nie. Standard HDMI 2.0 jest wstecznie kompatybilny z HDMI 1.4 i wykorzystuje takie samo, 19-pinowe złącze.
Znalazłem to i dałeś kolejna zagadkę.
Jeżeli faktycznie nie działa kompatybilność wsteczna i jak kupię ten adapter na hdmi 2.0 i będzie działać to wszystko ok, ale jak znowu będzie ten sam problem to nie mam pojęcia jakbym mógł to naprawić, jeżeli wszystkie urządzenia perfekcyjne dziełają, a błąd w systemie wyłączam bo ani w biosie ani w bootowaniu drugi monitor nie przechwytuje obrazu