[DRUGI MONITOR] dodatkowa tania karta czy adapter?

Cześć,

mam pewien problem… posiadam dwa monitory - pierwszy ze złączem HDMI, drugi z DVI. Do tego posiadam Geforca 1660Ti, który ma 4 złącza DP 1.4 (pasywne) i jedno HDMI. Procesor to Ryzen 2600 więc nie ma zintegrowanej graficznej.

Pierwszy monitor podpięty pod HDMI, jednak drugiego nie mam pojęcia jak podłączyć.

Czy dobrym rozwiązaniem będzie zakup np. taniej karty graficznej typu jakiś low profile NV GT 720 (https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gt-720-1gb-hdmi-8664229919) i podpięcie jej do jednego z pozostałych złączy PCI-E czy lepiej zakupić adapter? Jeśli adapter, to jaki? z góry mówię, że kabel dp-dvi nie działa, monitor nie wykrywa sygnału.

Drugi monitor służyłby mi tylko do pracy (wyświetlałby pozostałe okienka IDE, czy jakieś arkusze kalkulacyjne, ostatecznie transmisje skoków :stuck_out_tongue: )

Z góry dzięki za pomoc!

Podłączasz pod inne złącze, jeżeli monitor nie ma np wejścia DP są przejściówki. Ja używałem kabla przejściowego z DVI na HDMI i wszystko smigalo zarówno pod Linuxem jak i Win10

z HDMI na DVI nie ma żadnego problemu, problem jest z DP na DVI czy na cokolwiek innego.

Na portalach gdzie można kupować rzeczy, widzę sporo kabli DP-DVI i DP-HDMI.

Masz coś nie tak z przejściówką. Możesz ewentualnie spróbować na innym porcie. DVI to to samo co HDMI, tylko bez dźwięku. Nie ma prawa nie działać.

Sam mam kartę z samymi wyjściami DP.
Jeden monitor na DP, drugi na HDMI, trzeci na DVI

Możesz poszukać kabla DP na DVI,

albo:
DP->HDMI -> kabel HDMI -> przejście HDMI->DVI


Na pewno nie musisz kupować drugiej grafiki :slight_smile:

1 polubienie

posiadam już ten kabel - nic, brak sygnału. Wyczytałem później, że kabel działa tylko z AKTYWNYM portem DP, moja karta graficzna ma pasywne (oznaczenia przy porcie DP+ / DP-). Nie wiem jak z tym adapterem… poczytam o nich jeszcze, bo z tego co kojarzę muszę mieć AKTYWNY adapter a ich ceny są powyżej 100zł…

To jest brak sygnału, czy out of range, może masz za duża rozdzielczość i się nie wyświetla ?

brak sygnału.

ok, problem rozwiązałem. Byłem bardzo miły i dali mi w pracy kilka różnych adapterów, które wykorzystują do podłączania lapków do tv, starszych projektorów itp itd. abym sobie potestował.

Zwykły adapter za 15zł DP-DVI nie łapał, tak jak kabel - brak sygnału przy dowolnej rozdziałce. Zadziałał sposób DP-HDMI-Monitor i HDMI - DVI - Monitor.

Więc mając potestowane, kupiłem tak jak polecał @kowgli przejściówkę DP-HDMI i podłączyłem nią mój główny monitor, który zajmował slot HDMI. Działa perfect.
Do zwolnionego slotu HDMI kupiłem przejściówkę HDMI - DVI i podłączyłem starszy monitor. Działa w 1080p/60Hz. Mogę pracować :slight_smile:

Dzięki za nakierowanie na rozwiązanie!