Drugi routera podpięty do routera (lte)

Witam,
Prosiłbym o pomoc w wyborze 2 routera z qos, mam kilka urządzeń po lanie i WiFi i chciałbym uciąć im.pasma, jest to internet od orange lte router który teraz posiadam to huawei b315, chciałbym znaleźć router z qos który pozwoli mi uciąć pasma szczególnie w portach lan, czy ten 2 router musi mieć w sobie coś specjalnego? Czy musi obsługiwać 4g? Chciałbym go znaleźć możliwie jak najtaniej olx/ ewentualnie coś nowego i taniego, dużo opini czytałem.ze na lte to nic nie da, mam stały down około 20mb/s (3/5 kreski), zastanawiam się też czy routery mają suwaki % czy wartościowe? czy oba rodzaje i musze znaleźć wartościowy?
Przepraszam za słaba składanie i kropki, ale na moim telefonie ciężko cokolwiek poprawić :confused:

Ale po co Ci do tego drugi router? Postaw coś co doda Ci transparent proxy pomiędzy końcówki a łącze do internet-u i tam kształtuj ruch

Pozdrawiam,

mr-owl

Jeśli z LTE korzystasz stacjonarnie to polecam wystawienie kierunkowej anteny dualnej (H/V) w kierunku nadajnika - moc sygnału podskoczy więc i pewnie prędkość transferu.
Co do samego podpinania routera za routerem - żadnych przeszkód. Szukaj tylko urządzeń, które pod gniazdem oznaczonym jako WAN mają gniazdo RJ-45 i obsługują DHCP. Podłączasz go kabelkiem pod routerek 4G, a końcówki podłączasz już do niego. Jak wspominał mr-owl może pomóc wstawienie transparentnego proxy, ale… mamy dobę httpsu.

1 polubienie

Polecam ten router https://www.eltrox.pl/sprzet-it/sieci-komputerowe/mikrotik/mikrotik-routerboard-rb952ui-5ac2nd-tc.html

Router od Orange możesz schować do szafy. Mikrotik da Ci wszystko co potrzebujesz. Prawdziwy QoS, obsługę VLANów itp. Jak chcesz router z portami GbE, to niestety koszty już powyżej 300 PLN.

Jakiś czas temu kupowałem ten router dla brata i działa bardzo fajnie. System dostaje co chwilę aktualizację, tak samo firmware, więc nie trzeba się martwić też o to, że ma się sprzęt z dziurawym softem, który nikt nie zostanie już załatany.

tylko po co mam wydawać na microtika skoro mogę kupić za 30zł używany router i wystarczy do tego co chce osiągnąć ?
dzięki GioWDS (y) czyli ten router nie musi mieć technologi 4g o to mi głównie chdoziło :slight_smile:

Router za 30 zł z QoS? Kupisz jakiś badziew, który tylko będzie udawał, że limituje łącze. Mikrotik ma prawdziwy, zaawansowany QoS. No ale to Twój wybór, ja tylko proponuję :wink:

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/rutery/2015/08/zaawansowane-funkcje-w-ruterach.aspx
według googli najtańszy tp- link ma dokładnie to czego szukam czyli transfer portów wyrażony w kb/s (y)

Mój TP Link za 800 PLN też ma rzekomo QoS, który… nie działa. Miałem też TP Linka za 100zł. W tych routerach QoS jest tylko z nazwy, z prawdziwym QoSem nie ma to nic wspólnego. Jednak jak pisałem, Twój wybór.