Drugi Windows na jednym komputerze

Witam! Chciałbym utworzyć na swoim komputerze taki drugi Windows - ponieważ często instaluję programy tylko po to by sprawdzić czy nadają się by je używać. Często jednak okazuje się, że są niewarte uwagi i zostają odinstalowane. Niestety dość często przymula to mój komputer i muszę dość często formatować mój komputer. I mam takie pytanie - chciałbym zainstalować drugi raz Windowsa na tym samym komputerze. Tego samego i z tym samym kluczem instalacyjnym (oczywiście mówię o legalnym systemie Windows XP Home Edition OEM).

Czy dam radę coś takiego zrobić, a jeżeli tak czy to będzie legalne?

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi mniej więcej powiedział jak to zrobić.

No niby legalne, bo w końcu instalacja następuje na tej samej maszynie, a instalacja powinna się udać (oczywiście na innej partycji), lecz nie dam sobie ręki za to uciąć.

A czy przejdę proces rejestracji? Przecież to OEM na jeden komputer.

Jeżeli stary Windows całkowicie wyleci, to będzie to legalne, a w razie problemów z aktywacją będziesz musiał dzwonić na podany podczas aktywacji telefon.

Dwóch instalacji jednocześnie nie możesz posiadać.

Czyli, żeby to zrobić muszę kupić drugi XP?

Licencja pozwala na instalację jednej kopii na jednym komputerze, więc niby nielegalna jest instalacja dwóch kopii. Natomiast nie powinno być problemów z aktywacją.

Czyli instalowanie drugiego XP na tym samym komputerze odpada mam rozumieć?

zależy jaką masz wersję systemu, ja tak kiedyś miałem i było wszystko ok.

Nie rozumiem. O jaką wersję systemu chodzi? Podałem chyba wszystkie dane - Windows XP Home Edition OEM.

zapewne chodzi o to, czy to OEM, czy BOX.

No mam OEM.