Drugie konto google

dzień dobry,

od powiedzmy kilku lat uzywam swojego maila na domenie wp.pl do zalozenia konta google. Mam tam zapisane hasla, kontakty, zdjecia i dysk google - jednym slowem wszystko.

Dzis chcialem sie zarejestrowac na jednymn portalu i przy rejestracji trzeba bylo podac maila z domeny gmail.com - ja takiego nie mam dlatego pomyslalem ok zaloze sobie jakies. Powiazalem z tym samym numerem telefonu moim oba te maile, ktore jak rozumiem sa teraz uzywane do mojego jednego konta Google…

No i teraz powstal problem dlatego ze zniknely mi kontakty w whatsapie ( mam ich 200 odzyskanych na 310 wszystkich), nie moge sie wylogowac z tego gmailowskiego. Szperam w ustawieniach i jest napisane:

Adres, na podstawie którego Ty i inni użytkownicy możecie zidentyfikować Twoje konto Google. Tego adresu nie można zmienić.
tu jest ferelne gmail.com

a moj email z wp.pl jest jako pomocniczy i nie moge go nawet zwerifikowac - pisze " cos poszlo nie tak"

co moge w takiej sytuacji zrobic. nie zalezy mi na mailu z gmail. Chcialbymn przywrocic moj stary mail z wp.pl jako glowny.

Oo co ty tworzyles drugie klnto? Adres gmail mozna dodac.

Teraz chyba tego nie cofniesz.

Jak dla mnie za bardzo zagmatwałeś opis jakbyś ściemniał i chciał kogoś okraść z konta ale nie umiesz.

Teoretycznie się zgodzę, że e-mail do konta Google można użyć spoza macek Google - sam z siostrą kiedyś mieliśmy Onet/amorki wtedy niby się traci część funkcjonalności np. webową pocztę Google. Jak nie oszukujesz to może felernie zatwierdziłeś odblokowanie webowej poczty Google i stąd masz teraz „bla-bla-car@gmail.com”.

Wtedy bym się nie przejmował, „wp” powinno działać jako alias do logowania - skoro coś się potraciło to raczej masz teraz dwa konta lub to gdzie loginiem było WP „przepadło” (w teorii zupełnie inne hasła pozwoliłby wykluczyć fuzję z kasacją starego loginu z zawartością).

Ja tez mam Konto Google z WP i Gmaila nie potrzebuję.

za duzo sie teorii spiskowych naczytal jeden kolega. Jakie okradanie, po prostu uzywalem zawsze jednego maila na wp i wszystko bylo cacy. Gdzies na innej stronie chcialem sie zarejestoirwac a oni ze trzeba miec gmail maila. No to zalozylem i cos na tyle namieszalem przy rejestracji ze moje konto google gdzie mialem wsZystkie dane jak kontakty ( bo to wlassnie to stracilem) zniknely. Nie mialem tego zsynchronizowane i po prostu na telefonie mialem numery telefgonow ale zaden nie byl zapisany bo po prostu kontakty zawsze byly pewnie na koncie wp. No i teraz majac gmaila on jest z automatu wazniejszy ale na nim nic nie mam. Tyle z kradzenia komus konta… siedzialem w swieta i kradlem konta swojej babci masz mnie…

ja tez lata nie potrzebowalem, po prostu zeby sie zalogowac na jakiejs stronce chceili gmaila dlatego chcialem sobie zalozyc

Co? Wymagania e-mail w domenie Gmail? Szkoda gadać.

Dokładnie tak.

Pewnie alternatywna blokada dla 10 minutes mail - rejestracja z popularnej domeny lub dowodzenia (brak planu rozszerzania białej listy, gdy domen 10 minutowych jest za dużo do utrzymywania czarnej listy).