Druk dwustronny z LaserJet 1300 - Windows 7 - rozwiązanie


(Kpr2877) #1

W sieci można znaleźć wiele dyskusji na różnych forach odnośnie problemów ze współpracą drukarki HP LaserJet 1300 i Windows 7.

Sterowniki HP Universal Printer Driver nie chcą działać tak jak powinny, m.in jesteśmy pozbawieni możliwości druku dwustronnego, dochodzą do tego zbyt duże marginesy, wolne działanie oraz słaba jakość.

Sposób opisany przeze mnie umożliwia nam korzystanie z druku dwustronnego, jednak nadal nie ma rozwiązania (od firmy HP) jak zmusić sterownik drukarki do umożliwienia wydruku w jakości FastRes 1200 lub ProRes 1200 z włączonym drukiem dwustronnym - jedyna możliwa opcja to nadal, niestety, 600 dpi.

:arrow: Aby móc drukować dwustronnie, należy zainstalować ją jako HP LaserJet P2050 Series. Sterowniki są dostępne z poziomu systemu, nie ma potrzeby pobierania ich ze strony producenta. Możliwy jest tu jednak wyłącznie druk w jakości 600dpi.

:arrow: Jest możliwość druku 1200 dpi (ale nie FastRes ani ProRes) na tej drukarce pod kontrolą Win7. Należy zainstalować drukarkę jako Samsung ML-2570 Series PCL 6. Sterowniki można pobrać ze strony Samsunga. Niestety, nie działa tu druk dwustronny.

:arrow: Aby drukować w jakości FastRes 1200 i ProRes (obie opcje), instalujemy naszą drukarkę jako Hp Laserjet 1320 PCL6. Brak jest jednak druku dwustronnego

Ważną informacją jest również jak to jest z marginesami na poszczególnych sterownikach. Marginesy po wszystkich bokach stron są wyraźnie większe w sterowniku do drukarki P2050. Natomiast Samsung ML-2570 oraz LJ1320 są one domyślne (0,5cm na wszystkie krawędzie kartki formatu A4).

Myślę, że powyższe informacje przydadzą się posiadającym tę drukarkę lub zbliżony model.

Pozdrawiam