Drukara laserowa pod DOS'a


(kubiak46) #1

Witam

Szukam już pół dnia tego co potrzebuję a nie mogę znaleźć. Otóż potrzebuję drukarkę laserową. Oto jej wymagania:

  • nowa

  • monochromatyczna

  • port LPT i USB

  • działająca w DOSie

  • cena max 1500zł

Proszę pomóżcie mi coś znaleźć bo ja szukam i albo znajdę drukarkę z fajnymi parametrami ale nie ma info o DOSie albo znajdę działającą w DOSie a nie mającej portu LPT.


(jas_fasola) #2

Nie znajdziesz. Tym bardziej pod DOSa poza tym kto tego jeszcze używa. Przejdź z oprogramowaniem na Windows. Dzisiejsze lasery to USB, LAN tudzież WiFi. Pozostają ci jakieś uzywane, regenrowane np. HP 5L, 6L. Ewentualnie szukaj drukarki z możliwością zmapowania na sieć i obsługą PCL. Ale DOS to już historia i duża ilość firm od obsługi odeszła. Nawet na Linuxie większość tzw. win-drukarek jest obsługiwane.

Istnieje jeszcze metoda uruchomienia drukarki na USB ale nie zawsze to działa. Udostępniasz drukarkę na komputerze i mapujesz ją na jakiś port LPT. Z tym że drukarka musi obsługiwać język PCL. Ewentualnie są dodatkowe programiki, kiedyś Insert miał coś takiego print2dos się to jakoś nazywało.


(kubiak46) #3

z przejściem na inny system to ja już nie mam wpływu bo dostałem od szefa polecenie, żebym mu coś takiego znalazł do Urzędu Miejskiego do drukowania wniosków


#4

Pytanie: czy ten komputer ma tylko DOSa, czy też może program jest dosowy, ale odpalany pod Windowsem w trybie DOS?


(kubiak46) #5

no tak.

pytałem się przed chwilą jak to jest i dostałem odpowiedź:

są jednak Windowsy XP a programy DOSowe


(Venger) #6

MOże mają kupione któreś z programów QNT (http://www.qnt.pl/) wtedy ten można za darmo uzywać http://www.dosprn.pl/ U mnie w księgowości parę lat temu zainstalowąłem i działa jak trzeba