Drukarka atramentowa a laserowa - oczyszczanie

Noszę się z zamiarem kupna drukarki laserowej gdyż atramentowa doprowadza mnie do szału. Nie drukuję w kolorze tylko na czarno a tusze kolorowe samoczynnie się opróżniają nawet gdy zaznaczam opcję “drukuj tylko czarnym tuszem” raz na tydzień moja drukarka się oczyszcza. Powiedziałam sobie że dość tego bo na tusze nie zarobię. Najgorszy jest fakt iż chociażby brak jednego z kolorów nie można w ogóle drukować na czarno :? Zainteresowałam się modelem drukarki laserowej HP LaserJet Pro P1102w. Byłaby to moja pierwsza styczność z drukarką laserową i nie orientuję się czy takie drukarki też oczyszczają się? Jak to jest bardzo proszę o wytłumaczenie.

PS. Może coś innego polecicie w kwocie do 500 zł? Ważne by miała komunikację w sieci (przez Ethernet bądź WiFi).

Miałem podobny problem z tym, że mało drukuje i tusze mi zasychały. Kilka lat temu kupiłem najtańszą laserówkę i do dziś działa perfekcyjnie wciąż na oryginalnym tonerze.

Zależy co rozumiesz pod pojęciem oczyszczają się.

Jak już to na pewno nie powoduje to dodatkowego zużycia tonera.

Mam oczywiście na myśli to że zużywa się podczas oczyszczania toner. Czyli mam nadzieję że jak w przypadku drukarek atramentowych taki efekt nie występuje.

W drukarkach laserowych nie ma czegoś takiego jak czyszczenie - bo nie potrzeba tam nic czyścić. Włączasz ją, czekasz aż się nagrzeje i drukujesz a po wyłączasz. Możesz jej nie używać ile chcesz i tam nic nie zaschnie. Jedyne czyszczenie to zewnętrzna estetyka obudowy.

No i to jest świetna odpowiedź na moje pytanie. Bardzo dziękuję, wszelkie me wątpliwości zostały rozwiane. Pozdrawiam.