Drukarka atramentowa a laserowa - wątpliwości do rozwiania

Planuję na Święta zakupić drukarkę laserową monochromatyczną. Obecna moja drukarka atramentowa wyłudziła ode mnie niemałą kwotę na tusze za które dziś miałbym niezłą laserową drukarkę. W końcu nadszedł czas by powiedzieć dość tego! Była by to moja pierwsza styczność z drukarkami laserowymi i mam kilka pytań. Głównym powodem niechęci do atramentówek to proces samooczyszczania powodujący szybsze zużycie tuszy nawet gdy nie drukuję. Jak wygląda sprawa przy drukarce laserowej. Czy też jest coś zbliżonego do procesu oczyszczania gdy z niej nie korzystam? Druga sprawa przez okres wakacji nie użytkuję drukarki a dokładniej 3 m-ce. Wiem z doświadczenia, że atramentowa drukarka potrafi zaschnąć. Czy przy laserowej również mogę spodziewać się czegoś nieprzyjemnego po długim okresie nic nie drukowania? Ogólnie rzecz biorąc nie drukuję wiele ok 100 stron rocznie tekstu koloru czarnego. Przy atramentowej wliczając sam proces oczyszczania wydawałem rocznie na tusze ok 280 zł. Mam nadzieję że przy moim zapotrzebowaniu laserowa pozwoli mi więcej zaoszczędzić pieniędzy.

W Twoim przypadku tylko i wyłącznie monochromatyczna drukarka laserowa to rozsądny wybór.

Nie ma procesu samoczyszczenia

Nic się nie dzieje, nie zatyka przy dłuższym okresie bezczynności - spokojnie można ją zostawić na wakacje

Jedynie co musisz, to rozsądnie wybrać model - tak aby tonery do niej nie były zbyt drogie

Zwróć też uwagę na pobór mocy (W). Niektóre potrafią być mocno prądożerne, nawet w spoczynku.

Powiem krótko: Bierz laser.

Dziękuję za cenne uwagi. Co do zasilania to do głowy by mi nie przyszło. Patrzę z ciekawości i moja obecna drukarka kolorowa hp c5108 pobiera w czasie drukowania 16W natomiast tą za którą się rozglądam hp p1102w w czasie druku 360W :o Nie wiedziałem że są takie prądożerne.

Laserowa działa na innej zasadzie nić atramentowa - toner jest na gorąco wtapiany w papier za pomocą podgrzewanego elektrycznie wałka i dlatego pobiera w czasie drukowania więcej prądu.

hp laserjet 1200 po regeneracji. tania i dobra jeszcze z gwarancją na rok. obczaj sobie;)