Drukarka bezprzewodowa - jak zrobić?

Cześć! Mam w domu jedną drukarkę laserową, z której ze względów na niskie koszty druku korzystać chce każdy. Dlatego niedawno pojawił się, pomysł, żeby zrobić ją bezprzewodową drukarką.

Tylko problem w tym, że jestem zupełnym laikiem w tych sprawach i nie wiem jak w ogóle się do tego zabrać.

Wiem, że potrzebuję print serwera - jaki wybrać najlepiej? Chciałbym, taki, którego nie muszę wpinać do rutera sieci bezprzewodowej (drukarka stoi w innym pomieszczeniu niż ruter) - czy takie w ogóle istnieją?

Jak skonfigurować połączenie, tak aby każdy użytkownik w moim domu mógł korzystać z tej drukarki, ale już nie np. sąsiad z laptopem.

Hej,

Dokładnie, potrzebny jest Print Server z WiFi - na Allegro nie znalazłem ich zbyt wielu modeli - normalnie cały jeden Print server Edimax PS-1206UWG USB LAN WiFi WAWA.

Do PrintServer’ów dodawane są płytki z oprogramowaniem klienckim, które musisz zainstalować na każdym z komputerów, by móc drukować. W wielu przypadkach oprogramowanie to tworzy po prostu port do połączenia z drukarką. Mając go, po prostu dodajesz drukarkę przez aplet w Panelu sterowania wykorzystując płytkę ze sterownikami do drukarki lub odpowiednie sterowniki ściągnięte na przykład ze strony producenta. Jedyna różnica wynika z fakty, że w odpowiednim miejscu wybierasz zamiast USB ten nowo utworzony port. Dodatkowo płyta dodawana do Print Serwera zawiera też aplikacje administratorskie, dzięki którym można konfigurować drukarkę, a także zabezpieczyć hasłem próby podłączenia do niej w celu drukowania.

Pozdrawiam,

Dimatheus