Drukarka- błąd przy drukowaniu


(system) #1

Witam

Wczoraj zakupiłem kartridż do mojej drukarki (Canon ip1600), zrobiłem wszystko jak na instrukcji i napełniłem pojemnik. Podczas drukowania wyskakuję mi taki błąd:

Wiem, że po wymianie atramentu trzeba przeczyścić dyszę, więc wszedłem w ustawienia lecz podczas testu pojawia się ten sam problem. Proszę o pomoc.


(Veers) #2

Czyszczenie dyszy - owszem - ale kiedy wymieniasz wkład na nowy, albo kiedy jakość druku spada. Napełnienie kałamarza po jego wykończeniu, niestety jest rejestrowane przez układ elektroniczny w tymże kałamarzu - i drukarka już nie daje się oszukać. Ot wyjaśnienie całej zagadki.


(system) #3

Czyli, że nie nic nie zrobię?


(Veers) #4

Osobiście nie znam sposobu na domową metodę resetowania chipsetu kałamarza. Możesz poszukać firmy trudniącej się nabijaniem zużytych kałamarzy .... albo po prostu kupić taki gotowy do użycia (chyba że coś źle napisałeś - i właśnie jesteś w takiej sytuacji - wtedy należy reklamować zakupiony kałamarz).


(system) #5

Kupiłem zestaw do nabijania głowic atramentowych (do napełniania kartridży), zrobiłem wszystko jak było na instrukcji, ale jest jak napisałem.. Musi być jakiś sposób skoro to pasuję do mojej drukarki (przynajmniej tak mi się wydaję). Mimo wszystko dzięki za pomoc :slight_smile: .


(Veers) #6

Zgaduję: w instrukcji napisali JAK napełnić, ale nie napisali, że należy to zrobić PRZED całkowitym opróżnieniem kałamarza ?


(system) #7

zgadłeś.. a więc?


(Veers) #8

A więc - bez szklanej kuli mogę ci napisać, że czeka cię wycieczka do sklepu w celu zakupienia nowego kałamarza.


(system) #9

aha to nie dobrze.. ale ogólnie można kupić puste prawda? z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam


(Veers) #10

Zastanawia mnie, jaki sens miałoby sprzedawanie pustych kałamarzy - i choć się może zbyt mocno nie wysilam - nie znajduję takowego.


(Monczkin) #11

czaron1 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978