Drukarka Brother 1510e + serwer druku?

hej,

 

mam taką zagwozdkę - w firmie mojej żony łącznie jest kilka laptopów + jedna drukarka (Brother 1510e). Do jednego z komputerów podłączona jest ta drukarka przez normalny kabel usb. I dotychczas działało to ok, natomiast pojawiły się problemy typu: wszyscy idą na spotkanie więc by wydrukować trzeba iść z komputerem do drukarki, podłączyć i tyle. Zastanawiam się nad kilkoma opcjami. Pierwsza to serwer druku - czyli jeśli dobrze znam teorię, to podłączam to urządzenie do drukarki i z nim możemy się połączyć poprzez wifi. Rozwiązanie logiczne ale - nie znam żadnego sprawdzonego narzędzia (serwera druku) który byłby w jakieś sensownej cenie (około 100-150zl?). Te tanie wymagają bezpośredniego połączenia z routerem. Druga opcja to podłączenie drukarki do routera - to by było najłatwiejsze gdyby nie fakt, że router i drukarkę dzieli kilkanaście metrów więc kablowo byłby to koszmar. Nie wiem czy da się może kupić jakieś (sory za wyrażenie) uniwersalne zestawy usb (nadajnik i odbiornik) który z jednej strony bym podłączył do routera, z drugiej do drukarki? 

 

Wiem, że zawsze mogę kupić nową drukarkę z WIFI ale nie w tym rzecz :frowning: dzięki za wskazówki!

Można kupić przedłużacz USB po skrętce. A czy nie byłoby prostsze udostępnienie tej drukarki jako zasobu sieciowego w komputerze, do którego jest ona podłączona?

Jak to Windows - prawy klawisz myszy na drukarce i udostępnianie, komputer do którego jest podłączona drukarka staje się serwerem drukarek (wada, że musi być zawsze podłączony do sieci ten komputer). Druga opcja, to najgorszy złom (komputer) i z niego zrobić serwer wydruku (nie musi mieć monitora, klawiatury - ma tylko służyć za serwer). No i opcje z utworzeniem serwera via USB. Nie łatwiej kupić drugą drukarkę z intefejsem sieciowym?

Dzięki za odpowiedzi, popróbuję :slight_smile:

 

Tak jak napisałem - wiadomo, że najlepiej kupić nową drukarkę. Ale chciałbym by jeszcze ta trochę podziałała :stuck_out_tongue: