Drukarka Brother DCP-195C Printer-tusz na krawędzaich kartki

Problem dotyczy Warstwy atramentu który pozostaje na krawędziach kartek podczas drukowania.Wygląda to bardzo nieestetycznie zwłaszcza, gdy drukuje ważne dokumenty.Mam nadzieje, że zaradzi ktoś na ten dylemat.

Seria DCP ma wbudowaną głowicę drukującą w drukarkę.

Szukaj dobrych tuszy/serwis - wyczyszczą Ci tę głowicę.

Większość Brother-ów sama się czyści, jeżeli nie - cienkie tusze …

To jedno, drugie to uszkodzenie sprzętowe - silikonowe “rurki” czasem potrafią “puścić” i wtedy drukarka “leje” tuszem.

Związane z odstojnikiem tuszu.

Ciężko coś więcej powiedzieć, trzeba zobaczyć wydruk.

czyli mam zeskanować kartkę z wydrukiem i wstawić na forum?

Dodane 15.02.2011 (Wt) 10:04

Czyszczenie głowicy DCP

  • Wyciągnąć wtyczkę kabla zasilającego z urządzenia

  • Nacisnąć przycisk MENU

  • Z naciśniętym przyciskiem MENU podłączyć wtyczkę

  • Na wyświetlaczu LCD pojawi się napis: >>Maintenance<<

Naciskać przycisk Strzałkę do góry tak długo, aż na wyświetlaczu LCD pojawi się cyfra 7,

następnie nacisnąć przycisk “OK”.

Ponownie naciskać przycisk Strzałkę do góry tak długo, aż na wyświetlaczu LCD pojawi się

cyfra 6, następnie nacisnąć przycisk “OK”.

Na wyświetlaczu LCD pojawi się komunikat “Cleaning All”.

Proszę naciskać przycisk Strzałka do góry tak długo, aż na wyświetlaczu LCD pojawi się

cyfra 4, następnie nacisnąć przycisk “OK”.

żeby rozpocząć czyszczenie proszę nacisnąć przycisk “Start”.

Gdy na wyświetlaczu LCD pojawi się znów: >>Maintenance<<, proszę naciskać przycisk

Strzałka do góry tak długo, aż na wyświetlaczu LCD pojawi się cyfra 9, następnie nacisnąć

przycisk “OK” i powtórzyć jeszcze raz.

przeczyściłem głowice tym sposobem i dopiero mi pokazuje ze mało tuszu trochę to dziwne że trzeba przeczyscić drukarkę i dopiero wtedy pokazuje realny poziom tuszu

Dodane 15.02.2011 (Wt) 10:08

heh juz wiem dlaczego na krawędziach kartki od strony drukowane były ślady tuszu:d ponieważ kartki były lekko wygięte